Ostatnia planowa sesja Rady Miejskiej w Radomsku. Były kwiaty, podziękowania i życzenia

Ostatnia planowa sesja Rady Miejskiej w Radomsku. Były kwiaty, podziękowania i życzenia Fot. Wojciech Bojdo

W czwartek, 28 marca 2024 r. odbyła się ostatnia planowa sesja Rady Miejskiej w Radomsku. Po wyczerpaniu porządku obrad, przyszedł czas na podsumowanie mijającej kadencji.

To była najdłuższa w historii kadencja Rady Miejskiej w Radomsku. Rozpoczęła się w 2018 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami VIII kadencja Rady Miejskiej miała trwać przez okres 5 lat. Decyzją parlamentu została przedłużona o kolejne miesiące. W tym czasie zwołano 75 sesji.

Podczas czwartkowej sesji podsumowano kończącą się kadencję.

- To była wyjątkowa kadencja. Nie tylko dlatego, że była najdłuższa, ale również z dwóch innych powodów. Podczas tej kadencji mierzyliśmy się z pandemią koronawirusa. Przez wiele miesięcy pracowaliśmy zdalnie, mieliśmy utrudniony kontakt ze sobą, jak również z pracownikami Urzędu Miasta. Wybuchła również wojna w Ukrainie. Musieliśmy się zmierzyć z wysoką inflacją, która spowodowała drastyczny wzrost cen usług, co doprowadziło do licznych trudności w realizacji inwestycji. Mimo to, kadencję tę oceniam bardzo dobrze. Udało się wykonać wiele inwestycji. Powstały nowe tereny zieleni, zrewitalizowane zostało centrum miasta, udało się wybudować kompleks sportowy „Aquara”. Przebudowano wiele dróg - mówił Tadeusz Kubak, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku.

- Mimo, iż wielokrotnie mieliśmy odmienne zdanie w niektórych kwestiach, zawsze udawało nam się dojść do kompromisu. A to przyczyniło się do rozwoju miasta – dodał Tadeusz Kubak.

Podczas sesji, radni otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz kwiaty. Były wspólne zdjęcia oraz życzenia wygranych nadchodzących wyborów.

Wiadomo już, że nie wszyscy obecni radni znajdą się w składzie Rady Miejskiej kolejnej kadencji. W wyborach nie startują: Dorota Sujka, Katarzyna Wośko oraz Piotr Lisowski. Z kolei Jacek Gębicz ubiega się o mandat radnego Rady Powiatu Radomszczańskiego.  

Radni obecnej kadencji prawdopodobnie spotkają się jeszcze raz – na sesji nadzwyczajnej, która planowana jest po wyborach samorządowych.

Obecna kadencja Rady Miejskiej w Radomsku formalnie dobiegnie końca 30 kwietnia 2024 r.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko rada miasta radomsko sesja ostatnia sesja koniec kadencji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE