Ostatni weekend ferii. Policjanci apelują o ostrożność

Ostatni weekend ferii. Policjanci apelują o ostrożność Fot. www.policja.pl

Przed nami ostatni weekend tegorocznych ferii zimowych m.in. w województwie łódzkim, a tym samym pierwszy weekend ferii dla kilku innych województw. To czas wzmożonego ruchu na drogach. W związku z tym policja apeluje o zachowanie szczególnej uwagi.

Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Zimowy wypoczynek zaczynają takie województwa jak: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.
- Na drogach, zwłaszcza w centralnej Polsce gdzie przecinają się główne szlaki komunikacyjne, należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi. Policjanci apelują o rozwagę – mówi naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, Wojciech Auguścik.

W ubiegłoroczne ferie, które w łódzkim przypadały w okresie od 8 do 11 lutego 2019 roku doszło na naszym terenie do 112 wypadków drogowych, w których zginęło 12 osób a 144 zostały ranne.
W tym roku w okresie od 10 stycznia do 23 stycznia 2020 r. policja interweniowała w związku z 89 wypadkami, w których zginęły 4 osoby a 107 zostało rannych. Przed nami newralgiczny weekend powrotów.

- W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w najbliższą niedzielę, 26 stycznia, do działań łódzka policja angażuje dodatkowo śmigłowiec i grupę SPEED. Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi – zauważa Wojciech Auguścik.

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Kierujący, którzy nie będą stosować się do przepisów ruchu drogowego, a szczególnie ci, którzy będą rażąco przekraczać prędkość muszą liczyć się z konsekwencjami.

Więcej o:
policja kontrole ferie 2020
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE