Ostatni dzwonek w "Elektryku"

Ostatni dzwonek, nagrody dla prymusów, część artystyczna... Tak wczoraj świętowały zakończenie roku szkolnego radomszczańskie placówki oświatowe. Po ulicach miasta chodzili odświętnie... ››

Ostatni dzwonek, nagrody dla prymusów, część artystyczna... Tak wczoraj świętowały zakończenie roku szkolnego radomszczańskie placówki oświatowe. Po ulicach miasta chodzili odświętnie ubrani uczniowie, szkoły wypełniły zapachy kwiatów. Nadszedł wyczekiwany i wymarzony dzień.

 

Jak on wyglądał w „Elektryku”?

 

Na pozór zwyczajnie. Wszystko rozpoczęło się od wstępnej części artystycznej. Trwała ona ledwo kilka minut, by przejść do istnej gali rozdania nagród dla najlepszych, tudzież najaktywniejszych uczniów w szkole. Po blisko dwudziestu pięciu minutach wydano wiele książek i dyplomów, ale nie wszystkie. Większą część rozdali wychowawcy w klasach. I naprawdę nie trzeba było wiele, aby powiększyć swój księgozbiór. „Elektryk” to nie jest zwyczajna szkoła.

 

W tym czasie w sali gimnastycznej nie panowała zbyt odpowiednia atmosfera. Było gorąco i duszno, co zauważył dyrektor Jerzy Prokopowicz. Ku uciesze uczniów niespodziewanie zarządził skrócenie części artystycznej. Zmniejszył tym sposobem męki wielu osób znajdujących się w tym pomieszczeniu. Po podziękowaniach samorządu uczniowskiego dla grona pedagogicznego, odegrano skróconą część artystyczną. Następnie wszyscy rozeszli się z wychowawcami do sal, by odebrać świadectwa.

 

Rok szkolny 2010/2011 był dla Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych rokiem szczególnym. Tyle spektakularnych sukcesów nie było chyba nigdy w trakcie funkcjonowania tej placówki oświatowej. Wśród nich znalazły się:

 

- I miejsce w Ogólnopolskim konkursie „S-cool akcja” – wartość nagród ponad 80 tys. zł. (w tym np. – 1 czerwca 2011 - tygodniowy wyjazd do Paryża dla 35 osób)

 

- 20 kwietnia 2011 – ZSE-E został uznany „Szkołą Odkrywców Talentów” (jako jedyna w powiecie radomszczańskim)

 

- I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Mediów Szkolnych i Młodzieżowych na najlepszą „papierową” gazetę szkolną dla „Elektrowstrząsu” – pisma Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.

 

- 25 marca 2011 – list gratulacyjny od dyrektor OKE w Łodzi potwierdzający wysokie (3 w województwie łódzkim) miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Techników dla Technikum Elektryczno-Elektronicznego w Radomsku.

 

- 4 października 2010 w Sali Kolumnowej Sejmu wręczono Znaki Jakości konkursu Interkl@sa. Prestiżowy certyfikat dla Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku, w obecności Członków Kapituły Znaku Jakości, Wiceminister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas oraz Wicemarszałek Sejmu Ewy Kierzkowskiej, wręczyła pani Grażyna Staniszewska - wieloletnia poseł, europoseł i senator RP. Znak Jakosci Q konkursu Interkl@sa 2010 (jako jedynej szkole w województwie łódzkim) został przyznany na lata 2010/2011 i 2011/2012.

 

- To tylko przykładowe sukcesy. Ala najbardziej cieszy zapał i kreatywność dużej grupy młodzieży, która może się realizować pod kierunkiem zaangażowanej i kompetentnej kadry. Wszystko to sprawia, że coraz więcej młodzieży pragnie uczyć się w naszej szkole, a ci,którzy ją ukończyli - są cenionymi fachowcami w swoich zawodach. - powiedział dyrektor ZSE-E Jerzy Prokopowicz

 

Wakacje trwają dwa miesiące. Wszystkim uczniom, bez względu na szkołę, do której uczęszczają portal Radomsko24.pl życzy udanych wakacji.

 

Galeria Zdjęć

 

Więcej o:
zespół szkół elektryczno-elektronicznych elektryk zakończnie roku szkolnego koniec roku szkolnego wakacje
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE