Ostatni dzwonek dla Twoich uwag!

Ostatni dzwonek dla Twoich uwag! Fot. Koalicja Obywatelska Radomsko

Tylko do poniedziałku, 14 sierpnia, można wyrazić swoje zdanie w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Radomska w rejonie Zakładu Ciepłowniczego. Radni miejscy z Koalicji Obywatelskiej zapraszają do aktywnego uczestnictwa w tym procesie.

Radni klubu Koalicji Obywatelskiej: Dorota Sujka, Dariusz Kopeć i Łukasz Więcek odwiedzili mieszkańców, którzy sąsiadują z Zakładem Ciepłowniczym spółki PGK Radomsko.
- Teraz jest czas, żeby zgłaszać uwagi do planu, który pozwoli na budowę spalarni. Pomimo tego, że miasto chce konsultować teoretycznie budowę spalarni z mieszkańcami, to jednak robi swoje i dalej działa w kierunku budowy spalarni – przekazuje radny Łukasz Więcek.

Termin na zgłaszanie uwag to 14 sierpnia.

- To właśnie teraz możemy razem wpłynąć na przyszłość naszego miasta. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych punktów planu jest dopuszczenie możliwości stworzenia na terenie ciepłowni przy ulicy Wyszyńskiego spalarni odpadów. Niesłusznie nie odbyły się konsultacje społeczne w tej sprawie, a zmiana w MPZP jest pierwszym krokiem w kierunku tej inwestycji. Spotkanie w Urzędzie Miasta 8 sierpnia było wyrazem determinacji Mieszkańców. Jednogłośnie argumentowali oni, że nikt nie konsultował, nie pytał, nie zaprosił ich do dyskusji o przyszłości ciepłownictwa w Radomsku. Dowiedzieli się o planach budowy spalarni z mediów, a to nie jest właściwe podejście.To od Was, mieszkańcy, zależy, jak się do tej budowy odniesiecie, dlatego zachęcamy do składania uwag i interesowania się sprawą. Sam osobiście będę zapraszał mieszkańców na zapowiadane spotkanie w Domu Kultury, jeśli będą ustalone nowe daty spotkań, tak żeby jak najwięcej osób uczestniczyło i wiedziało o tym, co planuje spółka – dodaje radny Dariusz Kopeć.

- Mleko się rozlało, ale jeszcze nie jest za późno! Zgodnie z planami spółki PGK i urzędu miasta, spalarnia odpadów mogłaby powstać na terenie istniejącej ciepłowni przy ulicy Wyszyńskiego. Wielu z nas uważa, że taka inwestycja byłaby szkodliwa dla zdrowia mieszkańców i środowiska. Mówimy jednoznacznie: Nie ma zgody na spalarnię w tym miejscu. Niestety, niepokój mieszkańców potęguje specyficzna polityka informacyjna spółki miejskiej i urzędu miasta. Dlatego również zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i składania swoich uwag. To nasze miasto, a my, jego mieszkańcy, mamy prawo decydować o jego przyszłości. Również do 14 sierpnia masz szansę wyrazić swoje zdanie w sprawie zmian studium uwarunkowań i kierunków. Wspólnie wpływamy na kształt Radomska-piszą radni KO.

Więcej o:
Ostatni Dzwonek dla Twoich Uwag!
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE