Ostatni dzień policyjnej akcji „Znicz”

Ostatni dzień policyjnej akcji „Znicz”

Niedziela 3 listopada, jest ostatnim dniem trwania policyjnej akcji „Znicz”. W czasie trzech dni trwania akcji na łódzkich drogach doszło do 19 wypadków drogowych, w których ranne zostały 32 osoby. Policjanci wyeliminowali z ruchu 54 nietrzeźwych kierujących.

Wiele osób na niedzielę 3 listopada, zaplanowało powrót do domu. Dlatego również policjanci będą szczególnie zwracać uwagę na drogi dolotowe do miast i monitorować ruch na najbardziej uczęszczanych trasach.

Należy spodziewać się wzmożonych kontroli głównie pod kątem przestrzegania dozwolonej prędkości jak również stanu trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz prawidłowość przewożenia pasażerów. W przypadku wystąpienia utrudnień w ruchu mundurowi będą przechodzić do ręcznego sterowania lub wskazywać alternatywne drogi dojazdu.

Pamiętajmy, aby odpowiednio przygotować się do podróży. Zaplanujmy wyjazd wcześniej niż zwykle, gdyż wzmożony ruch może spowalniać przejazd. Pośpiech na drodze jest złym doradcą.

Za kierownicę siadajmy wypoczęci. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości do swojego stanu trzeźwości, pójdźmy do jednostki policji, gdzie bezpłatnie możemy się przebadać. Mając pewność że jesteśmy trzeźwi wsiadajmy za kierownicę.
Zwróćmy również uwagę na stan techniczny pojazdu.

Przed wyruszeniem w drogę sprawdźmy stan ogumienia, oświetlenia a także uzupełnijmy płyny eksploatacyjne. Podczas podróży róbmy częste postoje, aby zregenerować o pobudzić organizm.

Więcej o:
akcja znicz policja radomsko akcja znicz radomsko wszystkich świętych
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE