Ośrodek Wspierania Rodziny poszukuje wolontariuszy do pracy z dziećmi

Ośrodek Wspierania Rodziny, poszukuje wolontariuszy do pracy z dziećmi w wieku 7-18 lat, w podległych placówce świetlicach środowiskowych, usytuowanych na terenie miasta Radomska.

Ośrodek Wspierania Rodziny, poszukuje wolontariuszy do pracy  z dziećmi w wieku 7-18 lat, w podległych placówce świetlicach środowiskowych, usytuowanych na terenie miasta Radomska.

Wolontariat to przede wszystkim dobrowolne, niezarobkowe  oraz świadome wspieranie własną pracą wybranej przez siebie  społecznie pozytywnej inicjatywy. Wolontariat często wykracza  poza więzi rodzinne, koleżeńskie czy przyjacielskie.

- Wolontariat w  OWR  pozwoli to na wykorzystanie własnych umiejętności, rozwinięcie zainteresowań, życiowych pasji, jak również zdobycie doświadczeń w pracy z dziećmi w świetlicach środowiskowych - mówi Sławomir Kotlicki, kierownik Ośrodka. - Osoby,  które dotychczas nie pracowały, wolontariat u nas  da szansę na  zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych - dodaje.

Bez względu na to czy się uczysz, studiujesz, pracujesz bądź jesteś emerytem czy rencistą, bezrobotnym,  możesz zostać wolontariuszem w Ośrodku Wspierania Rodziny.

Praca wolontariusza w Ośrodku będzie polegać m.in. na pomocy w odrabianiu lekcji, wspomaganiu procesu samodzielnego uczenia, pracy z dziećmi w wieku szkolnym, organizowanie im czasu wolnego.

Jak zapewniają w  OWR, dla wszystkich osób  zainteresowanych wolontariatem będą organizowane cykliczne spotkania podczas, których  wolontariusze będą  mieć okazję podzielić się doświadczeniami oraz uzyskać niezbędne wsparcie.

Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w dn. 31 stycznia  o godz. 11.00 i 17.00 w siedzibie Ośrodka Wspierania Rodziny w Radomsku przy ul. Kościuszki 12a, tel. 44 683 20 03.

O pracy Ośrodka można przeczytać TUTAJ

Więcej o:
owr ośrodek wspierania rodziny owr radomsko świetlice świetlice środowiskowe świetlice owr wolontariat wolontariat owr
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE