OSP w Szczepocicach oraz KGW „Szczepocice Rządowe nad Wartą” zostaną doposażone

OSP w Szczepocicach oraz KGW „Szczepocice Rządowe nad Wartą” zostaną doposażone Fot. UG Radomsko

Gmina Radomsko pozyskała grant sołecki z Województwa Łódzkiego dla sołectwa Szczepocice. W ramach realizacji projektu druhowie zostaną doposażeni w podpory ratownicze teleskopowe z pasem natomiast dla KGW zostanie zakupione nowe wyposażenie kuchni. Nowe sprzęty pojawią się również w głównej sali OSP. Realizacja projektu zostanie zwieńczona piknikiem rodzinnym.

Druhowie zostaną doposażeni

OSP w Szczepocicach Rządowych istnieje od 1955 roku. Działania tej jednostki są prowadzone aktywnie i zgodnie z celami statutu. Dotychczas głównymi obszarami działalności były: ochrona przeciwpożarowa, działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, kultury, sportu oraz wspomagania i integrowania społeczności lokalnej.

Aktualnie celem OSP jest zwiększenie kompetencji i możliwości w zakresie ratownictwa technicznego. Obecnie OSP Szczepocice jest wyposażone m.in.  w narzędzia hydrauliczne do cięcia i uwalniania poszkodowanych w wypadkach oraz różnego rodzaju mniejszy sprzęt techniczny, który znajduje zastosowanie przy różnego rodzaju prowadzonych działaniach. W ramach projektu zakupione zostaną podpory ratownicze teleskopowe z pasem. Podpory wykorzystywane są do szeroko pojętej stabilizacji ratowniczej, głównie do powypadkowego pojazdu w sposób nie powodujący jego przemieszczanie. 

Panie z KGW „Szczepocice Rządowe nad Wartą” otrzymają nowe wyposażenie kuchni

Kolejnym elementem wspólnego projektu jest zakup wyposażenia kuchni i sali OSP w Szczepocicach. Zakupiony sprzęt w ramach realizacji projektu pozwoli na poprawę wszelkich prac w kuchni, jak i integrację społeczności lokalnej w przystosowanym do tego miejscu, które stwarza możliwość rozwijania pasji kulinarnych i relacji międzyludzkich. Zakupione zostaną 2 stoły gastronomiczne ze stali nierdzewnej, co wpłynie na komfort pracy w kuchni. 

W sali OSP też będą nowe sprzęty

W ramach projektu zakupiony zostanie również rzutnik, który pozwoli na różnego rodzaju projekcje, a także prezentacje na dużym ekranie. Niezbędnym wyposażeniem sali będzie odkurzacz przemysłowy, który usprawni prace porządkowe. 

Grill i piknik rodzinny dla wszystkich

Ponadto w ramach projektu zostanie zakupiony grill,  który posłuży do organizacji spotkań, pikników, festynów, dożynek.

W ramach działań wspólnych OSP i KGW odbędzie się wieczór prezentacji projektu oraz Piknik Rodzinny.

Realizacja projektu wpłynie na zwiększenie poziomu zaangażowania społeczności wiejskiej w życie wsi oraz na budowanie kapitału społecznego.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko osp szczepocice kgw szczepocice rządowe dotacja dofinansowanie fundusz sołecki województwo łódzkie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE