OSP w Gomunicach z nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym

OSP w Gomunicach z nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym Fot. facebook/Anna Milczanowska, Paweł Olejniczak

Ochotnicza Straż Pożarna w Gomunicach otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który zapewni jeszcze skuteczniejszą ochronę przeciwpożarową w regionie.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 3500 litrów oraz autopompę o wydajności 2900 l/min. Został zbudowany na bazie podwozia MAN, a producentem zabudowy jest firma MOTO TRUCK. Kabina samochodu pozwala na bezpieczne przewożenie 6 osobowej załogi. Samochód napędzany jest silnikiem diesla o mocy 213 KW. To wyjątkowo solidne i funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwi skuteczniejsze działania strażakom w przypadku pożaru.

Na uroczystości przekazania pojazdu pojawiła się liczna grupa zaproszonych gości, w tym poseł Anna Milczanowska, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra oraz Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba.

- Przekazanie nowego samochodu pożarniczego to nie tylko wydarzenie związane z rozwojem infrastruktury strażackiej, ale również symboliczny gest, który podkreśla wagę pracy strażaków i ich wkład w ochronę życia i mienia – podkreśla Paweł Olejniczak, wójt gminy Gomunice.

Pojazd kosztował ponad 900 tysięcy złotych. Został zakupiony z budżetu gminy, państwa oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej o:
powiat radomszczański gomunice osp gomunice samochód ratowniczo-gaśniczy straż pożarna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE