OSP Strzałków z certyfikatem Ekologiczna Jednostka

OSP Strzałków z certyfikatem Ekologiczna Jednostka Fot. UG Radomsko

Ochotnicza Straż Pożarna ze Strzałkowa może poszczycić się certyfikatem Ekologiczna Jednostka. To zaszczytne wyróżnienie jednostka otrzymała za zaangażowanie w ochronę środowiska poprzez oddanie do recyklingu sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji OSP na straży środowiska.

W sumie zebrano 12 900 kg złomu i elektrośmieci, a kwota uzyskana ze sprzedaży, to 10 166 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego, w tym m.in. nowej motopompy pożarniczej.

Jednostka OSP Strzałków zbiórkę elektrośmieci oraz pozostałego złomu zorganizowała w okresie wakacyjnym 2023 r.

- Na informacje o zbiórce odpowiedziała bardzo duża ilość osób. Byli to nie tylko mieszkańcy Strzałkowa, ale także miejscowości sąsiadujących, w tym z Radomska – zauważa Michał Olczyk, prezes OSP Strzałków.

Wszystkie osoby przekazujące złom wypowiadały się bardzo pozytywnie o akcji zorganizowanej przez strzałkowskich druhów - chwaliły ich za chęć działania. Warto podkreślić, iż zbiórka była przeprowadzana przez druhów ich własnymi środkami transportu. Byli też i tacy mieszkańcy, którzy dostarczali sprzęt na miejsce zbiórki osobiście.  

W sumie zebrano 12 900 kg złomu i elektrośmieci, a kwota uzyskana ze sprzedaży, to 10 166 zł

- Na obecnym etapie pieniądze są zabezpieczone na poczet wkładu własnego do dotacji, która obejmuje zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego,  w tym m.in. zakup nowej motopompy pożarniczej – informuje prezes OSP Strzałków.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko strzałków osp strzałków certyfikat ekologiczna jednostka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE