OSP Strzałków ma 90 lat

OSP Strzałków ma 90 lat Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Przed wojną dysponująca tylko ręczną sikawką, a dziś już na tyle zorganizowana i wyszkolona, by zostać włączoną do krajowego systemu ratownictwa gaśniczego. Strażacy ze Strzałkowa świętują dziś 90-lecie istnienia swojej jednostki.

Urodzinowe uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, skąd przy akompaniamencie strażackiej orkiestry dętej z Kamieńska druhowie przemaszerowali na plac obok remizy.

Obchody jubileuszu 90-lecia OSP w Strzałkowie były okazją do przypomnienia historii jednostki. Jej początki sięgają roku 1928, kiedy postanowiono założyć straż. Pierwszym prezesem był Stefan Kryński – właściciel majątku Strzałków. Przez te wszystkie lata druhowie swoją pracą i zaangażowaniem sprawili, że OSP Strzałków jest ważnym ogniwem całego strażackiego systemu działającego na terenie Powiatu Radomszczańskiego. - Jesteście wzywani nie tylko do pożarów, ale do różnego rodzaju nieszczęść, zagrożeń, jakie przychodzą na ludzi. Jesteście zawsze gotowi, aby służyć ludziom. Doceniamy Wasz wysiłek i trud oraz gotowość do ofiarnego działania. Wasza postawa zasługuje na szacunek, podziw i uznanie – podkreśliła podczas wystąpienia, starosta radomszczański Beata Pokora. Jubileusz był doskonałą okazją nie tylko do przypomnienia historii, ale i wręczenia medali dla strzałkowskich druhów. Poświęcono również nowy samochód, którego zakup współfinansował Powiat Radomszczański. Staraniom zarządu i decyzja radnych przekazano na ten cel 76 tysięcy złotych. Rodzicami chrzestnymi „Romana” – bo tak autko dostało na imię, została starosta Beata Pokora wraz z radnym Andrzejem Pluteckim.

Info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

Więcej o:
osp strzałków jubileusz wóz strażacki
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE