Osobówka wjechała w samochód ciężarowy, którym kierował radomszczanin. Dwie osoby nie żyją

Osobówka wjechała w samochód ciężarowy, którym kierował radomszczanin. Dwie osoby nie żyją Fot. KPP w Pajęcznie

Pajęczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło na DK42. W wyniku odniesionych obrażeń 61-letnia kierująca pojazdem oraz 50-letni pasażer zmarli w szpitalu.

Do wypadku doszło 9 października 2023 roku około godziny 12.23 na drodze krajowej nr 42 pomiędzy miejscowościami Nowa Brzeźnica - Kruplin.

- Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 61-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego kierująca samochodem osobowym toyota yaris na łuku drogi, z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym marki Daf, kierowanym przez 58-letniego mieszkańca Radomska. Kierująca oraz 50-letni pasażer samochodu toyota yaris zabrani do szpitala, gdzie na skutek odniesionych obrażeń zmarli – mówi Artur Stachera z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. 

Policjanci wykonali niezbędne czynności, które pozwolą ustalić dokładną przyczynę tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Wszystkie czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu.

Więcej o:
policja wypadek śmiertelny wypadek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE