Oscarowa Noc Filmowa w MDK w Radomsku

Oscarowa Noc Filmowa w MDK w Radomsku Fot. MDK w Radomsku

Po przerwie spowodowanej pandemią, Kino Pasja Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wznawia działalność. 21 maja zaprasza na Oscarową Noc Filmową. W repertuarze „Minari”, „Na rauszu”, „Sound of metal”. Początek seansów o godz. 19.00.

godz. 19.00 – MINARI reż. L. I. Chung, 115 min.

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma… kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami. Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.

godz. 21.15 – NA RAUSZU reż. T. Vinterberg, 115 min.

„Na rauszu” opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy…

godz. 23.30 – SOUND OF METAL reż. D. Marder, 130 min.

Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

Bilety:

- na pojedyncze tytuły: 17 zł / normalny, 15 zł / ulgowy, 14 zł / grupowy
- karnet na 3 filmy w przedsprzedaży: 36 zł
- karnet na 3 filmy w dniu wydarzenia: 42 zł

Sprzedaż i rezerwacja on-line w zakładce KINO lub w Kasie MDK: tel. 519 144 508

Więcej o:
radomsko mdk radomsko kino pasja oscarowa noc filmowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE