Organizacja wydarzenia sportowego – jak to zrobić?

Organizacja wydarzenia sportowego – jak to zrobić?

Planujesz organizację zawodów pływackich, biegu maratońskiego, a może zmagań sportowych międzyszkolnych w siatkówce, koszykówce lub piłce nożnej? Bez względu na to, jakie będzie to wydarzenie sportowe, jego organizacja powinna być dobrze przemyślana. Musisz mieć odpowiednie miejsce na zawody, powiadomić o nich uczestników i zorganizować nagrody dla zwycięzców.

Kształt i zakres wydarzenia sportowego

Na samym początku musisz wiedzieć, jakie wydarzenie sportowe będziesz organizować. Czy ma być to sparing drużyn piłkarskich amatorskich, a może liga zespołów, które grają już na pewnym szczeblu. Czy chcesz z okazji np. Mikołajek lub Dnia Dziecka zorganizować miniolimpiadę dla najmłodszych z jednego przedszkola czy szkoły?

A może Twoim celem jest zorganizowanie maratonu biegowego, w którym udział będą mogli wziąć zgłoszeni uczestnicy? Wydarzenie sportowe może być sposobem na promocję działalności klubu czy siłowni, ale i okazją do tego, aby zmierzyli się ze sobą różni sportowcy.

Jeżeli wiesz już, jaki event sportowy organizujesz, łatwiej przyjdzie Ci określić jego zakres, miejsce i czas. W wydarzeniu uczestniczyć mogą sportowcy z jednej szkoły czy szkół z dzielnicy, miasta, regionu, a nawet województwa czy kraju. Im większy zakres terytorialny wydarzenia, tym potencjalnie więcej sportowców weźmie w nim udział.

Harmonogram wydarzenia

Zarówno organizator, jak i uczestnicy, a może przede wszystkim sponsorzy wydarzenia sportowego, powinni wiedzieć, kiedy taki event się rozpocznie, jak będzie przebiegał i kiedy nastąpi jego kulminacyjny moment, którym jest wręczenie nagród i uhonorowanie w odpowiedni sposób zwycięzców. 
Łatwiej przygotować wydarzenie, jeśli znasz jego plan i możesz kontrolować na różnych etapach jego wykonanie i synchronizację czasową.

Jakie nagrody dla uczestników i zwycięzców?

W zawodach sportowych ktoś musi wygrać, a ktoś przegrać. W przypadku zmagań organizowanych dla dzieci, można pokusić się o stwierdzenie, że liczy się nie rezultat zdobyty w konkurencji, ale sam fakt uczestnictwa w niej.

Na takich imprezach właściwie każdy uczestnik może poczuć się wygranym. Wystarczą do medale sportowe na zamówienie MCC Medale. Możesz kupić krążki w pożądanym kształcie, z napisami, w różnych kolorach, z indywidualnie wybraną grafiką, na kolorowej taśmie. Będą one gotowe do wręczenia uczestnikom zawodów.

Natomiast na imprezach dla dorosłych możesz np. przewidzieć dla wszystkich sportowców drobne upominki o charakterze pamiątkowym, jak przypinki do odzieży. Zwycięzcy zaś otrzymają medale.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE