Optymalna suplementacja, gdy uprawiasz sport

Optymalna suplementacja, gdy uprawiasz sport

Osoby uprawiające sport powinny niezwykle starannie planować swoją codzienną dietę. Wynika to z faktu, że podczas wysiłku fizycznego, cennych substancji odżywczych ubywa z organizmu w znacznie szybszym tempie. Dobrym rozwiązaniem w takim wypadku jest suplementacja. Jakie preparaty będą jednak odpowiednie? Podpowiadamy.

Czym suplementy dla sportowców są naprawdę potrzebne?

Niemal każdy wie, że stosując pełnowartościową dietę, nie ma konieczności sięgania po suplementy. Jak się jednak okazuje, twierdzenie to nie jest do końca prawdziwe. Otóż tak naprawdę mało kto pilnuje tego, aby w każdym ze spożywanych przez niego posiłków znajdowały się absolutnie wszystkie potrzebne składniki odżywcze w zalecanych dawkach. Oczywiście w przypadku profesjonalnych sportowców sprawy się mają trochę inaczej, ponieważ za dbaniem o ich formę stoi sztab specjalistów. Jeżeli mowa jednak o amatorach, to tutaj niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak powinna być skomponowana właściwa dieta. Szczególnie, że należy ją dopasować do poziomu aktywności, trybu życia, składu ciała i wielu, wielu innych czynników. Dlatego też w takim wypadku najlepszą opcją będą suplementy dla sportowców, dostępne np. tu: https://mlonutrition.pl/. Które z oferowanych wariantów okażą się jednak odpowiednie? O tym w dalszej części artykułu.

Jakie suplementy diety mogą być przydatne w diecie sportowca?

Pomimo wielu rodzajów odżywek dla sportowców, istnieje kilka typów produktów, które zapewniają optymalną suplementację osobom aktywnym fizycznie. Należą do nich:

  •         Odżywki białkowe. To niewątpliwie jedne z tych produktów, po które powinni sięgać sportowcy. Białko jest niezwykle istotnym makroelementem, uczestniczącym w wielu procesach zachodzących w organizmie. Podczas wzmożonej aktywności fizycznej, wzrasta zapotrzebowanie organizmu na nie. Najlepszym wyborem w codziennej diecie sportowców jest białko serwatkowe, a konkretnie izolat i hydroizolat, które obecne są w tym produkcie: https://mlonutrition.pl/sklep/izolat-bialka//.
  •         Gainer. Tego typu produkt zalecany jest przede wszystkim osobom naturalnie szczupłym, które mają trudności z przybraniem na wadze. Składa się on w około 20% z białka i aż w 80% z węglowodanów. Tego typu odżywka stosowana jest w celu zwiększenia masy oraz przyspieszenia regeneracji po treningu. Wysokiej jakości gainer można kupić tu: https://mlonutrition.pl/kategoria/gainer/.
  •         Odżywki z kwasem hialuronowym. Pomimo, że kwas hialuronowy kojarzony jest przede wszystkim z kosmetologią, to stanowi on wartościowy składnik stosowany na szeroką skalę w medycynie. Ze względu na jego liczne właściwości, sprawdza się także w diecie sportowców. M.in. zmniejsza on tarcie powierzchni stawowych, wykazuje działanie przeciwzapalne i jest budulcem ścian naczyń krwionośnych. W związku z tym, że z biegiem czasu jego ilość w organizmie spada, musi być dostarczany z zewnątrz. Wysokiej jakości produkt, który ułatwi to zadanie, dostępny jest tu: https://mlonutrition.pl/sklep/kwas-hialuronowy/.

Poza wyżej wymienionymi suplementami, na rynku dostępne są również inne propozycje odżywek, które warto włączyć do codziennej diety sportowców i nie tylko. Duży ich wybór oferuje sklep z odżywkami MLO Nutrition i niewątpliwie warto zapoznać się z jego asortymentem.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE