Radomsko, Łódzkie 10.6o Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019
Autopromocja redakcja

OPALowy zawrót głowy

Miasto

Do Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL 2010 pozostał już tylko miesiąc. Najwyższy więc czas, aby zdecydować sie na udział w pięciu festiwalowych konkursach: piosenki,... ››

Do Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL 2010 pozostał już tylko miesiąc. Najwyższy więc czas, aby zdecydować sie na udział w pięciu festiwalowych konkursach: piosenki, plastycznym, recytatorskim, fotograficznym lub literackim.


Konkurs piosenki
Co roku największą popularnością wśród uczestników OPALU cieszy się konkurs piosenki. Uczestnicy wystąpią w czterech kategoriach: zuchy (6-10 lat), harcerze i harcerze starsi (11-15 lat), wędrownicy (od 16 lat) oraz OPEN (kategoria dla osób niezrzeszonych w ZHP).

 

W konkursie mogą wziąć udział zespoły co najmniej 3-osobowe, które podczas przesłuchań zaprezentują 2 piosenki, w tym jedną o tematyce harcerskiej lub turystycznej.

 

Konkurs fotograficzny

Do konkursu fotograficznego można zgłosić maksymalnie 3 fotografie nawiązujące do tematu konkursu - "Bo w oczach tkwi siła duszy". Fotografie mogą mieć wymiary 13 x 18 cm do 20 x 30 cm. Wszystkie nadesłane prace zostaną zaprezentowane na wystawie którą będzie można oglądać podczas Koncertu Finałowego.

 

Konkurs plastyczny

Tematem konkursu plastycznego są słowa polskiej piosenki: "Zamigotał świat tysiącem barw". Prace mogą być wykonywane dowolną techniką w formacie A3. Będą one oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 6-10 lat, 11-15 lat i od 16 lat. Nadesłane prace będzie można oglądać na wystawie.

 

Konkurs literacki

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsi (6-10 lat) mają za zadanie napisać dwustronnicowe opowiadanie na temat "Wszystko się może zdarzyć". Starsi (11-15 lat)) przygotowują trzystronnicowe opowiadanie na temat "Jak okiem sięgnąć panuje tu chwila". Najstarsi muszą się natomiast zmierzyć z esejem na temat "W górach jest wszystko co kocham". Ciekawostką jest to, że nadesłane teksty zostaną opublikowane i poddane ocenie Internautom.

 

Konkurs recytatorski

Wiersze zaprezentowane w konkursie recytatorskim powinny nawiązywać do słów Haliny Poświatowskiej - "Żyje się tylko chwilą, a czas jest przezroczystą perłą wypełnioną oddechem". Podobnie jak w pozostałych konkursach uczestnicy będą podzieleni na trzy kategorie wiekowe.

 

Zgłoszenia można przesyłać do 17 listopada, ogłoszenie wyników odbędzie się natomiast 4 grudnia - podczas Małego Finału i Koncertu Finałowego. Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody.

 

Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL organizowany jest już po raz XXV. W tym roku odbędzie się w dniach 2-4 grudnia na Hali Sportowej przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 4. Wszelkie niezbędne informacje o festiwalu można znaleźć na stronie www.opal.zhp.pl.

 

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad imprezą. Serdecznie zapraszamy więc wszystkich do udziału w poszczególnych konkursach!


komentarze