Radomsko, Łódzkie 19.0o Wtorek, 20 Sierpnia 2019

OPALowy zawrót głowy

Miasto

Do Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL 2010 pozostał już tylko miesiąc. Najwyższy więc czas, aby zdecydować sie na udział w pięciu festiwalowych konkursach: piosenki,... ››

Do Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL 2010 pozostał już tylko miesiąc. Najwyższy więc czas, aby zdecydować sie na udział w pięciu festiwalowych konkursach: piosenki, plastycznym, recytatorskim, fotograficznym lub literackim.


Konkurs piosenki
Co roku największą popularnością wśród uczestników OPALU cieszy się konkurs piosenki. Uczestnicy wystąpią w czterech kategoriach: zuchy (6-10 lat), harcerze i harcerze starsi (11-15 lat), wędrownicy (od 16 lat) oraz OPEN (kategoria dla osób niezrzeszonych w ZHP).

 

W konkursie mogą wziąć udział zespoły co najmniej 3-osobowe, które podczas przesłuchań zaprezentują 2 piosenki, w tym jedną o tematyce harcerskiej lub turystycznej.

 

Konkurs fotograficzny

Do konkursu fotograficznego można zgłosić maksymalnie 3 fotografie nawiązujące do tematu konkursu - "Bo w oczach tkwi siła duszy". Fotografie mogą mieć wymiary 13 x 18 cm do 20 x 30 cm. Wszystkie nadesłane prace zostaną zaprezentowane na wystawie którą będzie można oglądać podczas Koncertu Finałowego.

 

Konkurs plastyczny

Tematem konkursu plastycznego są słowa polskiej piosenki: "Zamigotał świat tysiącem barw". Prace mogą być wykonywane dowolną techniką w formacie A3. Będą one oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 6-10 lat, 11-15 lat i od 16 lat. Nadesłane prace będzie można oglądać na wystawie.

 

Konkurs literacki

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsi (6-10 lat) mają za zadanie napisać dwustronnicowe opowiadanie na temat "Wszystko się może zdarzyć". Starsi (11-15 lat)) przygotowują trzystronnicowe opowiadanie na temat "Jak okiem sięgnąć panuje tu chwila". Najstarsi muszą się natomiast zmierzyć z esejem na temat "W górach jest wszystko co kocham". Ciekawostką jest to, że nadesłane teksty zostaną opublikowane i poddane ocenie Internautom.

 

Konkurs recytatorski

Wiersze zaprezentowane w konkursie recytatorskim powinny nawiązywać do słów Haliny Poświatowskiej - "Żyje się tylko chwilą, a czas jest przezroczystą perłą wypełnioną oddechem". Podobnie jak w pozostałych konkursach uczestnicy będą podzieleni na trzy kategorie wiekowe.

 

Zgłoszenia można przesyłać do 17 listopada, ogłoszenie wyników odbędzie się natomiast 4 grudnia - podczas Małego Finału i Koncertu Finałowego. Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody.

 

Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL organizowany jest już po raz XXV. W tym roku odbędzie się w dniach 2-4 grudnia na Hali Sportowej przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 4. Wszelkie niezbędne informacje o festiwalu można znaleźć na stronie www.opal.zhp.pl.

 

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad imprezą. Serdecznie zapraszamy więc wszystkich do udziału w poszczególnych konkursach!


komentarze