ONTEX podpisał akt notarialny

ONTEX podpisał akt notarialny Fot. Urząd Miasta

6 października został podpisany akt notarialny sprzedaży gruntów w radomszczańskiej podstrefie ŁSSE dla budowy zakładu produkującego jednorazowe materiały higieniczne firmy ONTEX.

ONTEX to 5 pod względem wielkości producent materiałów higienicznych na świecie. Notowany na giełdzie belgijskiej i wchodzący w skład belgijskiego indeksu Bel20. ONTEX sprzedaje swoje wyroby w ponad 110 krajach. Na działce o powierzchni 11ha powstanie zakład, w którym zatrudnienie znajdzie minimum 170 osób.

Wartość inwestycji to około 100 mln zł w pierwszym etapie. Budowa zakładu rozpocznie się jeszcze w tym roku. Planowane uruchomienie fabryki nastąpi w 2018 roku. Drugi etap budowy zakładu rozpocznie się za 3 - 5 lat. Wyroby firmy ONTEX można od lat 90-tych nabyć w Polsce. Firma na rynku europejskim sprzedaje wyroby pod markami sieci handlowych. Jej największym odbiorcą  jest Jerónimo Martins, czyli popularna Biedronka.
- Nowa firma w naszej strefie jest efektem działań powołanego przeze mnie Centrum Nowoczesnych Inwestycji, którego zadaniem jest aktywne poszukiwanie inwestorów. Firma ONTEX jest inwestorem strategicznym, który uzupełni Strefę i zapewni dobre miejsca pracy. Cieszę się, że mamy różnorodną strefę, gdzie obecnie zakłady zaczynają konkurować o pracowników, co mam nadzieję przełoży się na wzrost wynagrodzeń pracowników – podkreślał podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jarosław Ferenc.
- ONTEX wybrał Radomsko spośród wielu miast. Znaczącą przewagę nad innymi dało nam to, że Radomsko zostało zarekomendowane firmie przez innych inwestorów – dodaje kierownik CNI Jarosław Wojdełko. Firma ONTEX znalazła się wśród 22 inwestorów znajdujących się w radomszczańskiej podstrefie ŁSSE.

Info: Urząd Miasta w Radomsku

Więcej o:
ontex inwestor strefa inwestycjna
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE