Ontex otworzył fabrykę w Radomsku

Belgijska grupa Ontex posiada swoje zakłady produkcyjne w 18 lokalizacjach na całym świecie. Kolejną fabrykę firma uruchomiła w październiku ubiegłego roku w Radomsku, a jej uroczystego otwarcia dokonano 19 lutego.

Ontex jest wiodącym międzynarodowym dostawcą artykułów higieny osobistej dla dzieci i dorosłych. Sprzedaje swoje wyroby w ponad 110 krajach. Produkuje między innymi pieluchy, które dostarcza do największej sieci dyskontów w Polsce. I to właśnie pieluchy schodzą z linii produkcyjnej radomszczańskiego zakładu. - Produkujemy pieluszki dla niemowląt. Obsługujemy nie tylko Polskę, ale również rynki Europy Środkowej -  powiedział nam Charles Bouaziz, dyrektor generalny Ontex.

Budowa fabryki rozpoczęła się w 2017 roku, a całkowita wartość inwestycji to 16 milionów euro. Zakład ma powierzchnię 26 tysięcy metrów kwadratowych i do 2020 roku będzie zatrudniać 170 pracowników. Wówczas mają funkcjonować trzy, a nie jak obecnie jedna linia produkcyjna.

To kolejny zakład, jaki powstał w radomszczańskiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki nowym inwestorom udało się skutecznie zmniejszyć bezrobocie w mieście i regionie. Miasto nadal będzie wspierać rozwój strefy.
 - Bardzo serdecznie witam Was w Radomsku. Jest to kolejny zakład, który na naszej strefie zwiększa różnorodność tego miejsca. Kiedy wiele lat temu zaczynaliśmy tworzyć strefę, znajdowało się tutaj około 600 działek rolnych. Scaliliśmy ten teren, zaczęliśmy w niego inwestować. Dziś widać efekty tamtych działań. Obecnie działa tu 20 zakładów. Są to inwestorzy z różnych państw oraz lokalne firmy. Bardzo się cieszę, że swoją działalność rozpoczyna również tak poważna firma jak Ontex – powiedział w trakcie ceremonii otwarcia fabryki prezydent Jarosław Ferenc. Obecny był także Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w skład której wchodzi radomszczańska podstrefa inwestycyjna.

Więcej o:
ontex fabryka łsse strefa inwestycyjna zakład
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE