Ontex, już 4 lata w Radomsku

Ontex, już 4 lata w Radomsku

Fabryka Ontex od 4 lat produkuje w Radomsku artykuły higieniczne dla dzieci i dorosłych. Pojawienie się belgijskiego inwestora od początku wzbudzało duże zainteresowanie. Firma obiecywała udział w rozruchu nowoczesnego parku maszynowego i rozwój dla najlepszych pracowników. Słowa dotrzymała. Zaglądamy na Facebooka fabryki, gdzie na bieżąco publikowane są informacje z firmy. Zobaczcie, co o pracy w Ontex opowiadają jej pracownicy.

Rozwijaj się razem z nami – zaprasza Jakub, który buduje zespół, na swojej linii produkcyjnej

„Cześć, mam na imię Jakub. W Ontex pracuję od 4 lat. Krok po kroku budowałem swoje doświadczenie poznając kolejne technologie. Miałem możliwość szkolenia się w naszych fabrykach w Belgii i Meksyku. Zdobyłem zaufanie przełożonych i moja praca została doceniona - w tym roku otrzymałem awans na Lidera Linii.  Będę zarządzał ponad 30-osobowym zespołem. To duża odpowiedzialność, ale czuję się dobrze przygotowany do tej funkcji. Kolejnym wyzwaniem, jakie przede mną postawiono jest udział w uruchomieniu nowej linii produkcyjnej. Projekt ten traktuję, jako nagrodę za moje zaangażowanie, ale także szansę na zdobycie unikalnego doświadczenia. Wiem, że mam wsparcie i RAZEM z moim zespołem, z sukcesem, będziemy realizować kolejne etapy tego startupu. W tym roku planujemy instalację jeszcze 4 nowych linii w Ontex. Ten moment rozwoju firmy umożliwia wyjątkową szansę dla wszystkich, którzy chcieliby się rozwijać razem z nami. Zapraszam do nas! Bądź częścią najlepszego zespołu Ontex Polska”.

Marta – świeżo upieczona Liderka Zespołu Produkcyjnego

„Cześć, mam na imię Marta. Swoje pierwsze doświadczenie produkcyjne zdobywałam w innej branży i w innej fabryce, gdzie jednak brakowało mi możliwości rozwoju. Przygodę w Ontex rozpoczęłam półtora roku temu na stanowisku pakowania produktu. Szybko zainteresowałam się maszynami i po półrocznym szkoleniu przeszłam na stanowisko samodzielnego Operatora. Linia, na której budowałam swoje doświadczenie produkuje pieluchomajtki. Praca jest bardzo ciekawa i wymaga dużej odpowiedzialności, aby wyprodukować dobry produkt dla naszych najmłodszych. Moje zaangażowanie i upór dążenia do celuzaowocowały awansem na stanowisko Team Liderki. Od teraz będę zajmować się całkiem nową technologią, a poznawać ją będę podczas szkolenia w naszej fabryce w Belgii”.

Od Operatora do Kierownika Działu Wsparcia Procesowego! Poznajcie pełną ścieżkę kariery Piotra

„Pracę w Ontex zacząłem w lutym 2018 roku na stanowisku Operatora. Pierwsze 6 miesięcy spędziłem w Czechach na szkoleniu z obsługi linii produkcyjnej. Po powrocie do Radomska miałem przyjemność wziąć udział w uruchomieniu pierwszych linii produkcyjnych, dzięki czemu moja wiedza z tematu budowy maszyn oraz znajomości procesu znacznie wzrosła. W kwietniu 2020 roku objąłem stanowisko Lidera Działu Technologicznego i wspólnie z zespołem rozpocząłem wdrażanie systemów pozwalających na eliminacje strat w procesie produkcyjnym. Było to bardzo cenne doświadczenie, dzięki któremu mogłem rozwinąć swoje umiejętności w systemach Total Productive Maintenance. Aktualnie awansowałem stanowisko Kierownika Działu Wsparcia Procesowego. Jest to dla mnie wielkie wyzwanie, ponieważ będę zarządzał całą grupą procesową w Ontex Radomsko, jak również będę brał udział we wdrażaniu globalnych projektów”.

Olgę napędza pasja do pracy i ludzi

„Dzień dobry! Nazywam się Olga. Pracę, a właściwie przygodę z Ontex rozpoczęłam w styczniu 2022 roku. Skąd się wzięłam? Przybyłam z Częstochowy, gdzie przez prawie 15 lat pracowałam w firmie produkującej systemy bezpieczeństwa dla samochodów. Tam kształtowałam się jako Liderka Produkcji i podobne zadanie chciałam przejąć w radomszczańskim Ontex, aby móc się dalej rozwijać. Czym się zajmuję w Ontex? Robię to, co najbardziej kocham. Pracuję z ludźmi. Jestem Liderką Linii. Nadzoruję pracę około 35-osobowego zespołu. Na naszej linii produkujemy pieluszki dla najmniejszych klientów – noworodków. Wkładamy w to, to co dla Ontex najważniejsze… pasję, determinację oraz chęć zadbania o nasze dzieciaki. Dlaczego Ontex? Jest to młoda firma w prężnie rozwijającym się Radomsku. Pracują tu młodzi ludzie, którzy pragną wyzwań i chcą dać coś od siebie. Jak zostałam przyjęta.. W pierwszych dniach pracy bardzo się stresowałam, ponieważ byłam pierwszą liderką w męskim gronie.. ale to nic, pomyślałam, rozruszam męskie towarzystwo i  tak też się stało. W najmniejszym stopniu nie żałuję swojej decyzji o zmianie pracy, ponieważ mam teraz to co mnie satysfakcjonuje. Cóż mogę Wam powiedzieć więcej o pracy w Ontex… w poniedziałek jadę do pracy niecierpliwa i szczęśliwa, że spotkam tutaj wspaniałych ludzi i super atmosferę”.

Awans w strukturach globalnych. Mateusz w międzynarodowym zespole R&D

"Od zawsze interesowałem się elektroniką oraz mechaniką - głównie tym, jak działają różnego rodzaju sprzęty.Moja kariera zawodowa skupiała się na pracy w obszarze produkcji. Działanie pod presją czasu, umiejętność analitycznego rozwiązywania problemów oraz praca w efektywnym zespole - to jest to, co daje mi niesamowitą satysfakcję. Dzięki moim zainteresowaniom szybko odnalazłem się w firmie Ontex. Zaczynałem od stanowiska Operatora Linii Produkcyjnej na linii Jupiter. Po około roku objąłem stanowisko Technologa Procesu i  miałem przyjemność koordynować instalacje i rozruch w zupełnie innej technologii. Te wszystkie doświadczenia -rozwiązywanie problemów, projekty  od małych modyfikacji po wprowadzenie produktów na rynek - pozwalają mi iść do przodu i kontynuować moją karierę z firmą  Ontex, za co jestem bardzo wdzięczny.We wrześniu rozpocząłem pracę jako Process Developer w  teamie R&D. Jest to wielkie wyzwanie, gdyż będę miał teraz okazję koordynować projekty na skalę międzynarodową. To praca o której zawsze marzyłem. Mam nadzieję, że spełnię oczekiwania i przy okazji będę czerpał z tego wiele radości”.

Razem pracujemy i razem pomagamy sobie i innym – mówi Karolina

„Jestem Karolina. Pracuję na stanowisku Pracownika Magazynu. Można powiedzieć, że w Ontex zadomowiłam się na dobre. Wiąże się to nie tylko z moim stażem pracy, ale także z tym, że pracuję z fajną ekipą. Razem nie tylko pracujemy, ale także pomagamy tam gdzie ta pomoc jest potrzebna. Prywatnie bardzo lubię jeździć na rowerze, więc dołączyłam do naszej akcji Zbieramy Kilometry dla Koniczynki. W każdym sezonie, czy to jeżdżąc na rowerze, czy biegając, za pomocą specjalnej aplikacji zbieramy kilometry, które następnie przeliczamy na złotówki. Zebraną w ten sposób kwotę przekazujemy na cele radomszczańskiego Stowarzyszenia Koniczynka”.

W Ontex można realizować swoje zawodowe cele i... zwiedzać świat

„Hej, jestem Artur. Pracę w Ontex zaczynałem od stanowiska Operatora, ale wiedziałem, że chcę osiągnąć jeszcze więcej.  Moje zaangażowanie i chęć rozwoju zostały dostrzeżone i szybko awansowałem na stanowisko LideraLinii. Kolejnym ważnym krokiem w mojej karierze było podjęcie się uruchomienia linii w nowej technologii Calisto. Do tego zadania przygotowywałem i szkoliłem się w naszej siostrzanej fabryce Ontex w Meksyku. Podczas tego wyjazdu zdobyłem odpowiednią wiedzę i doświadczenie by wdrożyć nową technologię w naszym zakładzie. Fantastycznie wspominam również sam pobyt w Meksyku – poznałem kulturę innego kraju i sporo zwiedziłem. To była niesamowita przygoda”.

Kasia przyjechała do Radomska za głosem serca i znalazła tu wymarzonę pracę

„Cześć! Mam na imię Kasia. Swoją przygodę w Ontex rozpoczęłam półtora roku temu, dołączając do zespołu Laboratorium. Kontrola Jakości od zawsze była mi bliska, więc doskonale się tutaj odnalazłam. W Laboratorium nie ma miejsca na nudę i monotonię, co bardzo mi odpowiada. Codziennie pobieram próbki produktów i wykonuję szereg badań jakościowych. Do moich obowiązków należy również wykonywanie testów walidacyjnych, czyli udział we wdrażaniu nowych surowców i produktów”.

Po pierwsze „work live balance” - mówi Czarek

„Cześć, mam na imię Czarek.W Ontex pracuję 2 lata. Zaczynałem od stanowiska Operatora, później wspierałem procesy produkcyjne jako Technik Procesu a aktualnie powierzono mi zarządzanie całą linią produkcyjną.Prywatnie jestem fanem aktywnego trybu życia a moją największą pasją jest bieganie. Dlatego cieszę się, że w naszej firmie promuje się zdrowy styl życia. W każdy poniedziałek lokalni rolnicy dowożą dla nas świeże, sezonowe owoce. Ontex wspiera również ciekawe akcje związane z uprawianiem sportu. Po pracy spotykamy się na treningach piłki nożnej i siatkowej. Organizujemy również mecze z innymi firmami, graliśmy również mecz z naszą radomszczańską komendą  Policji. Super pomysłem okazał się również wprowadzony u nas dodatek finansowy do wynagrodzenia za niepalenie papierosów w godzinach pracy, zwany przez pracowników podwyżką pierwszego dnia. Oby tak dalej!”

Według Piotra świetne miejsce pracy tworzą przede wszystkim ludzie

„Mam na imię Piotr. Cieszę się, że dołączyłem do Ontex. Swoje doświadczenie zdobywałem w naszych fabrykach w Niemczech oraz w Czechach. Cieszę się, że moja praca jest doceniania, czego dowodem jest to, że awansowałem na Lidera Zespołu Produkcyjnego. W pracy, oprócz możliwości rozwoju, najbardziej cenię sobie dobrą i przyjazną atmosferę”.

Od stażu po zatrudnienie w Programie Ontex Kariera

"Mam na imię Piotr, jestem absolwentem ZSE-E w Radomsku. Jako pierwszy stażysta w firmie zdobyłem cenne doświadczenie i dobry fundament na dalszy rozwój po szkole. Mogę stwierdzić, że nie mogłem trafić lepiej. Pracują tu świetni ludzie, a co za tym idzie atmosfera pracy jest unikalna. Wiele nauczyłem się od starszych i bardziej doświadczonych kolegów i oczywiście nadal to robię pogłębiając swoją wiedzę w różnych dziedzinach".

Karolina zdobywa kolejne cele zawodowe i robi to, co lubi

„Jestem szczęśliwa, że Ontex dostrzegł we mnie pasję zakupowca i pozwolił realizować się na tym polu. W maju 2019 roku przyjęto mnie pod radomszczańskie skrzydła fabryki na stanowisko Specjalisty ds. Zakupów, by po prawie dwóch latach uczynić ze mnie Starszego Specjalistę, a od 1 lutego 2023 Kierownika Działu Zakupów. Cieszę się z nowej roli, jaką mi powierzono i jestem gotowa na nowe wyzwania.  Mój fantastyczny Zespół daje mi wielką motywację do działania. Wierzę, że RAZEM dynamicznie i z powodzeniem będziemy osiągać kolejne etapy rozwoju”.

 Ontex Radomsko | Radomsko | Facebook

Więcej o:
ontex radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE