Radomsko, Łódzkie 1.3o Wtorek, 28 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Okradali transformatory

Alert 112

Od początku roku na terenie powiatu radomszczańskiego policjanci odnotowali kilka kradzieży transformatorów. Do zdarzeń dochodziło głównie na terenie gminy Ładzice. Młodszy ze sprawców został zatrz...

Od początku roku na terenie powiatu radomszczańskiego policjanci odnotowali kilka kradzieży transformatorów. Do zdarzeń dochodziło głównie na terenie gminy Ładzice. Młodszy ze sprawców został zatrzymany w nocy 8 marca a, drugi, 45-latek, do policyjnej celi trafił dzień później. 25-latek wpadł na gorącym uczynku.

 

Policjanci z Posterunku Policji w Lgocie Wielkiej ustalili, że mężczyźni najpierw typowali miejsca, gdzie nikt im przeszkadzał, a w nocy działali. Jak się okazało, 25-latek doskonale wiedział w jaki sposób trzeba odłączyć zasilanie  tego urządzenia, aby nie odnieść obrażeń ciała, bo był pomocnikiem elektryka. Wspólnicy wyrywali kłódki, niszczyli inne zabezpieczenia znajdujące się przy transformatorach, młodszy realizował przydzielone mu zadania. Następnie razem już zrzucali urządzenie ze słupa, niszczyli i wydobywali tylko elementy miedziane. W ten sposób uzyskany towar sprzedawali jako złom. Kiedy brakło im pieniędzy znowu robili „skok”. Podczas przeprowadzonej wizji lokalnej sprawcy dokładnie wskazali miejsca przestępstw, opowiedzieli o sposobach swojego działania. W chwili obecnej mężczyźni przyznali się do ośmiu czynów zaistniałych na terenie powiatu radomszczańskiego. Wstępnie straty zostały oszacowane na 160.000 złotych. Policjanci podejrzewają, że zgrany duet ma na swoim koncie inne przestępstwa. 10 marca zatrzymani zostali aresztowani na 3 kolejne miesiące. Należy wskazać, że ich zachowanie było bardzo szkodliwe społecznie, gdyż pozbawiali oni energii elektrycznej wielu mieszkańców. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

na podstawie  KWP Łódź

komentarze