Okradali sklepy w pow. radomszczańskim. Trafili do aresztu

Okradali sklepy w pow. radomszczańskim. Trafili do aresztu

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Sosnowca, którzy w ciągu jednego dnia ukradli z trzech placówek tej samej sieci handlowej produkty warte 2 tys. złotych. Radomszczański sąd przychylił się do wniosku, jaki złożyli śledczy i tymczasowo aresztował obu podejrzanych.

8 października 2021 r. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kamieńsku zostali wezwani do jednego z marketów, gdzie pracownik ochrony wytypował sprawców kradzieży. Łupem przestępców padły słodycze i kawa.

- Towar został odzyskany podczas przeszukania mężczyzn. Policjanci zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie mieszkańców województwa śląskiego w wieku 51 i 55 lat. Jeszcze tego samego dnia okazało się, że mężczyźni ci dokonali kradzieży w dwóch innych placówkach na terenie powiatu radomszczańskiego. Potwierdził to jeden z pracowników ochrony, który rozpoznał sprawców oraz nagranie z monitoringu. Tym razem przestępcy oprócz słodyczy ukradli alkohol. Złodzieje szybko upłynniali swoje łupy, a pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczali na bieżące potrzeby. Podczas przesłuchania mężczyźni utrzymywali, że się nie znają i przypadkiem spotkali się w tym samym czasie w wybranych placówkach handlowych. Po analizie zgromadzonego materiału śledczy nie dali wiary ich zeznaniom i zawnioskowali o areszt – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Sprawa jest rozwojowa. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Starszy z zatrzymanych będzie odpowiadał w warunkach recydywy, co oznacza zwiększenie przez sąd wymiaru kary.

9 października decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Więcej o:
powiat radomszczański policja policja kamieńsk kradzież zatrzymanie areszt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE