Okradali budynki w Kodrębie. Jeden ze złodziei usłyszał już zarzuty

Okradali budynki w Kodrębie. Jeden ze złodziei usłyszał już zarzuty Fot. KPP Radomsko

Wspólne działania policjantów z Przedborza oraz posterunku z Kobiel Wielkich doprowadziły do wykrycia sprawców trzech kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze odzyskali część przedmiotów, które stanowiły łup przestępców.

W styczniu 2022  roku policjanci przyjęli trzy zawiadomienia w sprawie kradzieży z włamaniem, do których doszło w miejscowości Kodrąb.

- Ze zgłoszeń wynikało, że nieznani jeszcze wtedy sprawcy w nocy z 17 na 18 stycznia pokonali przeszkody techniczne i weszli do budynku gospodarczego, z którego za pierwszym razem ukradli motocykl, pojemniki z olejem napędowym, podkaszarki do trawy, silniki elektryczne oraz inne przedmioty, które załadowali na znajdującą się w garażu przyczepkę – wyjaśnia Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Pokrzywdzony straty oszacował na blisko 15 tys. złotych. Kolejny raz ten sam złodziejski duet włamał się do tego samego budynku dwa dni później. Sprawcy ukradli różnego rodzaju elektronarzędzia, klucze, wiertła, przyrządy do cięcia i szlifowania, przyrządy spawalnicze. Straty oszacowano na 28 tys. złotych.

- Jak wynika z zebranego materiału dowodowego mężczyźni skorzystali z tzw. okazji i pod nieobecność właściciela włamali się jeszcze do sąsiedniego budynku. Ukradli elementy wyposażenia kuchni warte 500 złotych. Kryminalni, którzy zajęli się sprawą natychmiast  rozpoczęli ustalenia i poszukiwania sprawców. Ich działania doprowadziły do zatrzymania 39-letniego mieszkańca gminy Przedbórz. Mężczyzna do policyjnego aresztu trafił 21 lutego 2022 roku. Potwierdził udział we włamaniach. Tłumaczył, że zabrane przedmioty sprzedali a pieniądze przeznaczyli na bieżące potrzeby. Zatrzymanie jego wspólnika jest tylko kwestią czasu. Z ustaleń śledczych wynika, że obaj mężczyźni w przeszłości byli notowani za konflikty z prawem. Tym razem odpowiedzą za kradzieże z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – mówi Aneta Wlazłowska.

22 lutego prokurator zastosował wobec 39-latka dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Więcej o:
policja złodzieje włamania zatrzymanie kodrąb
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE