Ogłoszono przetarg na budowę kanalizacji w ul. Narutowicza w Radomsku. To początek większej inwestycji

Ogłoszono przetarg na budowę kanalizacji w ul. Narutowicza w Radomsku. To początek większej inwestycji Fot. Google Street View

Urząd Miasta w Radomsku ogłosił przetarg na wykonanie kanalizacji sanitarnej w ul. Narutowicza. Planowana jest tam również budowa chodnika, ścieżki rowerowej, odwodnienia i oświetlenia, którą przeprowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Chodnik i ścieżka rowerowa powstaną na odcinku od ul. Wincentego Witosa do Ronda Sybiraków. Oświetlenie uliczne zostanie wykonane ze środków finansowych Miasta Radomska.

Miasto planuje wybudowanie kanalizacji sanitarnej od ul. Parkowej do granic miasta równolegle z pracami prowadzonymi przez GDDKiA. Właśnie został ogłoszony drugi przetarg na realizację tego zadania. Termin składania ofert mija 17 sierpnia.

Środki na realizację inwestycji pochodzą z rządowego funduszu Polski Ład. Miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 7 400 000,00 zł brutto.

- W poprzednim postępowaniu przetargowym dla zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w północnej części Miasta Radomska” ujęto również wykonanie kanalizacji sanitarnej w ul. Wieniawskiego i Paderewskiego. Postępowanie to zostało unieważnione z przyczyn proceduralnych, jednakże kwota wskazana przez potencjalnych wykonawców przekraczała środki finansowe, jakimi dysponowało miasto – mówi Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Przygotowana obecnie dokumentacja przetargowa obejmuje budowę kanalizacji jedynie w ul. Narutowicza. Kanalizacja w ul. Wieniawskiego i Paderewskiego zostanie wykonana najprawdopodobniej w przyszłym roku przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej własnymi siłami przy wsparciu finansowym miasta.

Więcej o:
radomsko ulica narutowicza przetarg inwestycja kanalizacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE