Odszedł Wojciech Bąkowicz, 24-letni dziennikarz sportowy z Kamieńska

Odszedł Wojciech Bąkowicz, 24-letni dziennikarz sportowy z Kamieńska Fot. Wojciech Bąkowicz/X

Zmarł Wojciech Bąkowicz, dziennikarz sportowy z Kamieńska. Miał 24 lata. Smutną informację przekazali jego koledzy z redakcji serwisu lodzkisport.pl, z którą współpracował.

- Nasz redakcyjny kolega odszedł zdecydowanie zbyt wcześnie. Miał tylko 24 lata. Przez całe życie zmagał się z wieloma chorobami, ale przeciwności losu nie odbierały mu pogody ducha. Zasłynął jako jeden z niewielu dziennikarzy, który w każdej kolejce oglądał wszystkie mecze ekstraklasy - napisali dziennikarze serwisu.

- Wojtek kochał polski sport. Nawet, gdy choroba odebrała mu możliwość siedzenia, oglądał mecze na leżąco. I jeszcze był w stanie napisać z nich relację, i podzielić się z nami spostrzeżeniami. Słynął z analitycznego umysłu. Statystyki nie miały przed nim tajemnic. Uwielbiał rozmawiać o polskiej piłce. Kibice i eksperci wspominają dyskusje z Wojtkiem. Stworzył na Twitterze hasztag #ekstraspam, pod którym fani polskiej piłki mogli wymieniać się opiniami - zaznaczyli.

Wojciech Bąkowicz w 2018 roku, jako kibic piłkarski podjął wyzwanie rzucone piłkarzom przez Zbigniewa Bońka. Były prezes PZPN podbił wtedy piłkę ręką i noga 50 razy. Wojtek też podbił piłkę 50 razy, ale w pozycji siedzącej kulą ortopedyczną. W nagrodę pojechał na mecz Polska–Litwa na Stadion Narodowy.

Wojciech Bąkowicz był absolwentem II LO w Radomsku.

Pogrzeb Wojciecha Bąkowicza odbędzie się w czwartek 4 stycznia o godz. 13.00 w kościele parafialnym Świętego Piotra i Pawła w Kamieńsku.

Więcej o:
wojciech bąkowicz kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE