Odpowie za groźby i znęcanie nad szczeniakiem

Odpowie za groźby i znęcanie nad szczeniakiem Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy wywiadowcy zatrzymali agresora, który groził nożem swojej byłej partnerce. Gdy mężczyzna został zatrzymany wyszło na jaw, że znęcał się również nad szczeniakiem. 47-latek trafił do policyjnej celi. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

30 czerwca 2023 roku do Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zgłosiła się kobieta, która oświadczyła, że jej były partner wtargnął do jej mieszkania, a następnie groził jej nożem. Od kobiety przyjęto zawiadomienie o przestępstwie, a policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. 1 lipca 2023 roku pojechali do jego miejsca zamieszkania, jednak nikogo nie zastali.

- Patrolując ulice w pewnym momencie zauważyli piotrkowianina. Po wylegitymowaniu wywiadowcy potwierdzili, że to 47-letni agresor. Mężczyzna w kieszeni miał około 6-tygodniowego psa. Policjanci zauważyli szczeniaka ze sklejonymi uszami, które były zawiązane wstążką. Uszy były zaropiałe i zakrwawione, a każda próba dotknięcia ucha kończyła się piskiem zwierzęcia. Mężczyzna został zatrzymany, a szczeniak zabrany do lekarza weterynarii - informuje asp. sztab. Izabela Gajewska.

Piotrkowianin usłyszał już zarzuty gróźb karalnych oraz znęcania się nad zwierzęciem. Szczeniak po udzielonej pomocy trafił pod opiekę azylu dla zwierząt. Za popełnione przestępstwa 47-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Odpowie za groźby i znęcanie nad szczeniakiem KMP Piotrków Tryb KMP Piotrków Trybunalski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE