Odblaski od Świętego Mikołaja i policjantów

Odblaski od Świętego Mikołaja i policjantów Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Każdy z nas wie, że dzień 6 grudnia nierozerwalnie wiąże się z „Mikołajkami”. To czas wręczania prezentów. W tym roku policjanci z radomszczańskiej komendy wraz ze Starostwem Powiatowym w Radomsku wręczyli drobne upominki wszystkim przedszkolakom z powiatu. Dbając o bezpieczeństwo milusińskich starostwo ufundowało 2 tysiące odblaskowych przywieszek, które otrzymają najmłodsi.

Działania „Przedszkolaku świeć odblaskiem” w powiecie radomszczańskim rozpoczęły się 6 grudnia. Ze względu na uwarunkowania techniczne niemożliwe jest dotarcie jednego dnia do wszystkich placówek szkolnych w powiecie. Dlatego policjanci wraz z przedstawicielami starostwa przez kolejne dni będą odwiedzać milusińskich.

Podczas dzisiejszych spotkań z dziećmi policjanci przeprowadzili krótkie pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zasadności używania elementów odblaskowych, szczególnie w terenach poza miastem, ponieważ właśnie tam często brakuje oświetlenia dróg i chodników. Dzięki prawidłowo umieszczonym odblaskom dzieci stają się widoczne, a tym samym kierowca ma czas na wykonanie bezpiecznego manewru. Dzieci obiecały policyjnemu Mikołajowi, że będą nosiły odblaski. A uśmiech na ich buziach był miłym podziękowaniem za mikołajkową przygodę.

Celem przedsięwzięcia pod nazwą „Świeć przykładem” zainicjowanego przez Policję jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Życzeniem każdego z nas jest, aby każdy dzień był dniem odblasków, a niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni na polskich drogach.

W okresie jesienno-zimowym pogarszają się warunki atmosferyczne, dzień się staje coraz krótszy, a na źle oświetlonej jezdni, w ciemnej odzieży, niechroniony uczestnik ruchu jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych zwiększa kilkukrotnie widoczność pieszego czy rowerzysty, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko policja radomsko mikołajki odblaski akcja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE