Odblaski dla babć i dziadków od radomszczańskich policjantów

Odblaski dla babć i dziadków od radomszczańskich policjantów Fot. KPP Radomsko

Policjanci z radomszczańskiej komendy w Dniu Babci udzielali praktycznych porad oraz wręczali seniorom kamizelki odblaskowe i jednocześnie uświadamiali ich, jak istotne jest prawidłowe używanie elementów odblaskowych. Korzystając z okazji, mundurowi wszystkim babciom i dziadkom życzyli dużo zdrowia i uśmiechu każdego dnia.

Seniorzy to wyjątkowa grupa, której policjanci dedykują wiele działań profilaktycznych. 21 stycznia 2022 roku policjanci z ruchu drogowego wręczali seniorom kamizelki odblaskowe przekazane komendzie przez radomszczańskie Stowarzyszenie Pokrzywdzonych w Wypadkach Drogowych Bezpieczna Droga i Miasto oraz przez Urząd Gminy w Radomsku. Ponadto, policyjny profilaktyk społeczny odwiedził seniorów spotykających się w Dziennym Domu  Pomocy Społecznej w Radomsku i przypomniał im kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa.

- W czasie działań policjanci udzielali porad, zarówno z zakresu ruchu drogowego jaki i tych związanych z bezpieczeństwem dnia codziennego. Poruszona została między innymi tematyka oszustw na tzw. „wnuczka”, zakupów internetowych, bankowości internetowej, pożyczek tzw. „chwilówek” i odwróconej hipoteki. Mundurowi podkreślali, że oszuści wykorzystują każdą okazję i próbują wyłudzić od seniorów pieniądze. Przestępcy dostosowują swoje metody i sposoby działania do aktualnie panujących wydarzeń. Każdą podejrzaną sytuację należy od razu zgłosić na Policję, wybierając numer alarmowy 112 – wyjaśnia Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Uczestnicy spotkania otrzymali ulotki z praktycznymi radami. Policjanci przypominali również, że w okresie zimowym piesi i rowerzyści (szczególnie starsi) powinni zwiększyć swoją czujność jako użytkownicy dróg.

- Wcześniej zapadający zmrok, opady śniegu czy deszczu połączone ze słabym oświetleniem powodują, że człowiek staje się mało widoczny. Ponadto, osoby mające problem ze wzrokiem lub słuchem często mają problem z realnym oszacowaniem odległości zbliżającego się samochodu. Dlatego zawsze warto uświadamiać tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, że prawidłowe używanie odblasków powoduje, iż szybciej zostaniemy zauważeni przez kierowców – mówi Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
radomsko policja radomsko odblaski akcja dzień babci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE