Odbiory techniczne nowego basenu wstrzymane. Ujawniono kilkaset usterek

Fot. Klaudia Gajda/UM Radomsko

Wielu radomszczan z niecierpliwością czeka na oddanie do użytku nowego basenu, wybudowanego przy ul. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku. Obiekt wciąż jednak nie przeszedł odbiorów technicznych. Zostały one wstrzymane. Dlaczego?

Jak wyjaśnia prezydent Radomska, Jarosław Ferenc w obiekcie ujawnione zostały usterki, które uniemożliwiają przeprowadzenie odbiorów technicznych, po których mogłoby nastąpić oddanie basenu do użytku.

- Te wady i usterki nie pozwalają na funkcjonowanie basenu. Dlatego wstrzymaliśmy procedurę odbiorową. Wykonawca będzie miał czas, aby wszystkie te wady naprawić. W momencie, jak je naprawi, będziemy kontynuować odbiory techniczne – tłumaczy prezydent, Jarosław Ferenc.

O jakie wady chodzi?

- Nie jesteśmy na przykład w stanie sprawdzić, w jaki sposób działa technologia basenowa, czyli oczyszczanie wody. Nie wiemy, w jaki sposób działa wentylacja. Są również różnego typu niedoróbki takie jak nierówne płytki. Takich usterek jest kilkaset – mówi Jarosław Ferenc.

Czytaj też: Jaka będzie przyszłość basenu przy ul. Leszka Czarnego? Radny Rączkowski ma pomysł

Prezydent przewiduje, że z usunięciem usterek wykonawca inwestycji powinien sobie poradzić w ciągu maksymalnie półtora miesiąca. Należy zatem przypuszczać, że oddanie do użytku nowego basenu nastąpi dopiero wiosną.

W skład nowego kompleksu przy ul. Św. Jadwigi Królowej wchodzą trzy baseny kryte (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw, saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared), park edukacyjny oraz strefa gościnna (pięć pokoi 4-osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2-osobowych z łazienkami).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko basen radomsko nowy basen radomsko basen odbiory techniczne basen otwarcie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE