Od 20 kwietnia powolny powrót do normalności

Od 20 kwietnia powolny powrót do normalności

Od dziś (20 kwietnia) zmieniły się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia może poruszać się bez opieki osoby dorosłej.

Od poniedziałku 20 kwietnia więcej osób jednorazowo może zrobić zakupy w sklepie

Do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4.

W sklepach o powierzchni większej niż 100 m2, na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

Życie społeczne – otwarte lasy, rekreacja, starsza młodzież na ulicach bez dorosłych

Umożliwione zostało również przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Co to oznacza? Od 20 kwietnia, można ponownie wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna. Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy! Uwaga! Place zabaw nadal pozostają zamknięte!

Liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

Starsza młodzież, która ukończyła 13. rok życia może przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej. Będzie musiała jednak zachować odpowiedni 2-metrowy dystans od innych i zasłaniać usta i nos.

Kolejne etapy powrotu do normalności będą wprowadzane stopniowo, gdy przyrost zachorowań  w naszym kraju będzie niski.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko zakaz handlu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE