Od 1 lutego galerie handlowe ponownie otwarte. Koniec z godzinami dla seniorów

Od 1 lutego galerie handlowe ponownie otwarte. Koniec z godzinami dla seniorów

Od 1 lutego będzie możliwe ponowne otwarcie sklepów w centrach i galeriach handlowych. Tego typu miejsca będą jednak musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Przestaną obowiązywać godziny dla seniorów.

Od 1 lutego będzie możliwe ponowne otwarcie sklepów w centrach i galeriach handlowych. Tego typu miejsca będą jednak musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązywać będą limity klientów: 1 osoba na 10 m2 – w sklepach do 100 m2 powierzchni oraz 1 osoba na 15 m2 – w sklepach powyżej 100 m2 powierzchni.

Restauracje i punkty gastronomiczne w centrach i galeriach handlowych pozostają zamknięte. Możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos. Od 1 lutego nie będą obowiązywać godziny dla seniora.

Od 1 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym będą mogły działać także muzea i galerie sztuki.

W informacji na stronie www.gov.pl podano, że decyzję o przedłużeniu obowiązujących ograniczeń oraz otwarciu galerii handlowych w reżimie sanitarnym, rząd podjął po konsultacji z ekspertami – m.in. epidemiologami, wirusologami, specjalistami z zakresu zdrowia publicznego.

Z pozostałych ograniczeń i zasad bezpieczeństwa pozostawiono: utrzymywanie co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi; zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, m.in. na ulicy, w autobusie, w przychodni, sklepie czy w kościele. Obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii, konsolacji i innych uroczystości oraz przyjęć okolicznościowych. Targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie on-line.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko obostrzenia godziny dla seniorów lockdown
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE