Ochotnicze Hufce Pracy rywalizują w Radomsku

Ochotnicze Hufce Pracy rywalizują w Radomsku

W Radomsku zorganizowane zostały Wojewódzkie Zawody Sportowe Młodzieży OHP. W imprezie, która odbywa się po raz pierwszy uczestniczy osiem drużyn.

Wojewódzkie Zawody Sportowe Młodzieży OHP to impreza zorganizowana przez Łódzką Wojewódzką Komendę OHP, Hufiec Pracy 5-8 Radomsko oraz Powiatową Halę Sportową w Radomsku.

Czteroosobowe drużyny składające się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców biorą udział w konkurencjach sportowych takich jak: biegi na 100 metrów, rzut piłką lekarską, przeciąganie liny, tor przeszkód oraz strzelnica na której zostały przeprowadzone indywidualne konkurencje strzeleckie.

- Celem tej imprezy jest rozwój kultury fizycznej wśród uczestników Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP, integracja uczestników, propagowanie zdrowego stylu życia, propagowanie gry fair play, ale przede wszystkim działania profilaktyczne mające na celu przeciwdziałanie zjawiskom niepożądanym, takim jak alkoholizm i narkomania wśród młodzieży – mówi Ewa Smolarek, komendantka Hufca OHP 5-8 w Radomsku.

W zawodach uczestniczą drużyny OHP z Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Kutna, Tomaszowa Mazowieckiego, Zduńskiej Woli, Skierniewic oraz Wieruszowa.  

Wydarzenie zostało sfinansowane m.in. przez samorządy z terenu powiatu radomszczańskiego, z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Więcej o:
radomsko zawody sportowe ohp hufiec pracy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE