Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Obywatel Mołdawii wydmuchał ponad 3 promile. Posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Obywatel Mołdawii wydmuchał ponad 3 promile. Posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

W czwartek, 24 sierpnia 2023 r. ok. godz. 20.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Radomsku otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu kierującego peugeotem. Jak się okazało, kierowca był kompletnie pijany.

Do zatrzymania doszło na ul. Sucharskiego w Radomsku.

- Skierowani na miejsce policjanci zastali świadka, który zabrał kierującemu kluczyki od pojazdu i uniemożliwił dalszą jazdę. Za kierownicą peugeota siedział 59-letni obywatel Mołdawii. Jak się okazało, był kompletnie pijany. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Okazało się, że 59-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Złamanie tego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

- Dziękujemy świadkowi za szybką reakcję, która być może zapobiegła tragedii. Nietrzeźwi kierujący są ogromnym zagrożeniem. Dlatego ważne jest aby nie pozostawać obojętnym i reagować, aby wyeliminować zagrożenie – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
radomsko policja radomsko pijany kierowca zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE