Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Obywatelską postawą wykazała się kobieta, która jechała samochodem w rejonie miejscowości Długie. Dzięki jej czujności udało się zatrzymać pijanego kierowcę.

Do zderzenia doszło na odcinku drogi Długie-Lgota Wielka.

- Kierująca samochodem kobieta zaobserwowała, że jadący przed nią opel vectra nie porusza się prawidłowo. Wywnioskowała, że kierowca pojazdu jest pijany. Poinformowała o tym telefonicznie policję. Jechała za tym pojazdem i relacjonowała funkcjonariuszom, gdzie samochód się znajduje. Kiedy pojazd się zatrzymał, kobieta zachowała się bardzo odpowiedzialnie. Nie doszła od razu do kierowcy, tylko zatrzymała inny samochód i poprosiła jego kierowcę o wsparcie – relacjonuje Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Gdy na miejsce przyjechała policja, okazało się, że kierowca opla jest rzeczywiście pijany. Badanie wykazało w jego organizmie 2,6 prom. alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Kierowca odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

Więcej o:
radomsko policja obywatelskie zatrzymanie piojany kierowca lgota wielka długie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE