Obywatelka Bułgarii chciała sprzedać na targowisku w Radomsku podrobioną odzież i perfumy znanych marek

Obywatelka Bułgarii chciała sprzedać na targowisku w Radomsku podrobioną odzież i perfumy znanych marek Fot. KPP Radomsko

Odzież oraz perfumy z podrobionymi znakami towarowymi nie trafią do sprzedaży. Dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na radomszczańskim placu targowym zabezpieczyli nielegalny towar. Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej wprowadzanie do obrotu produktów z podrobionymi znakami towarowymi zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów 3 października 2021 roku na terenie miejskiego placu targowego. Okazało się, że należy on do 38-letniej obywatelki Bułgarii, która do Radomska przyjechała z rodziną. Kobieta oferowała do sprzedaży odzież oraz perfumy z logo znanych marek.

- Zarówno 38-latka oraz trzech obywateli Bułgarii zostali przewiezieni do komendy wraz z nielegalnymi produktami. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 400 pojemników z perfumami oraz 650 sztuk elementów odzieży. Teraz przedstawiciele firm, których logo zostało nielegalnie użyte szacują straty. W rozmowie z policjantami kobieta tłumaczyła, że podrobiony towar kupiła na terenie województwa mazowieckiego – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Funkcjonariusze zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa. Zgodnie z prawem własności za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko targowisko radomsko podrobiony towar perfumy odzież
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE