Obywatel Mołdawii próbował ukraść torebkę 78-letniej mieszkance Radomska. Kobieta się nie poddała

Obywatel Mołdawii próbował ukraść torebkę 78-letniej mieszkance Radomska. Kobieta się nie poddała Fot. KPP Radomsko

Sąd zastosował areszt w stosunku do 39-letniego obywatela Mołdawii, który usiłował ukraść radomszczance torebkę. 78-latka nie oddała swojej własności, zaczęła krzyczeć i z pomocą ruszyli świadkowie zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 31 lipca 2021 roku na chodniku przy ulicy Krasickiego w Radomsku.

- Radomszczanka koło południa wybrała się na zakupy do pobliskiego marketu. Kiedy wracała do domu nagle za jej plecami pojawił się mężczyzna, który napadł na nią i chciał zerwać jej torebkę przewieszoną przez ramię oraz tułów. Kobieta z całych sił wzywała pomocy a jednocześnie, mimo wieku mocno trzymała swoją własność. Z pomocą pośpieszyli klienci sklepu oraz mieszkańcy pobliskich domów. Świadkowie zdarzenia natychmiast o zdarzeniu powiadomili policję. Dodatkowo dokładnie opisali sprawcę napaści oraz wskazali kierunek jego ucieczki. Pokrzywdzoną zajęła się rodzina. Policjanci po kilku minutach od zgłoszenia zatrzymali rabusia. Okazał się nim 39-letni obywatel Mołdawii – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mężczyzna ten został osadzony w policyjnym areszcie. 2 sierpnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Radomsku, gdzie w obecności biegłego tłumacza wykonano z nim czynności. Prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił mu zarzut usiłowania dokonania kradzieży zuchwałej i złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec cudzoziemca tymczasowego aresztowania.

Zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi za takie zachowanie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko torebka kradzież torebki zatrzymanie obywatel mołdawii
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE