Obchodzili złote i diamentowe gody

Obchodzili złote i diamentowe gody Fot. UM Radomsko

14 kwietnia, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku przy ul. Narutowicza 1 odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” .

Wręczenia medali dokonał prezydent miasta Jarosław Ferenc  z udziałem Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku Pana Artura Wernera, który przekazał Jubilatom legitymacje z Kancelarii Prezydenta RP.

- Nie sztuką jest pokochać, sztuką wytrwać. Jeśli zatem ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki – podkreśliła podczas uroczystości kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Radomsku Małgorzata Morawska.

Na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczonych zostało 8 par małżeńskich. Odznaczone zostały następujące osoby:

Pani Ewa Lewandowska i Pan Jerzy Lewandowski

Pani Zenobia Norenberg i Pan Józef Norenberg

Pani Stanisława Pawełoszek i Pan Jan Pawełoszek

Pani Leokadia Pielecha i Pan Albin Pielecha

Pani Elżbieta Rączkowska i Pan Lech Rączkowski

Małżonkowie – państwo Zenobia i Józef Norenbergowie obchodzili 60 - diamentową rocznicę wspólnego pożycia małżeńskiego.

 Jubileusz "Złotych Godów" uświetnił koncert Państwa Beaty Garbarz-Hebda i Pawła Hebda.

Urząd Stanu Cywilnego w Radomsku prosi wszystkich małżonków obchodzących w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego do zgłoszenia tego faktu do Urzędu Stanu Cywilnego w Radomsku. Ułatwi to terminowe wystąpienie o przyznanie medali do Kancelarii Prezydenta RP.

Więcej o:
złote gody jubileusz usc usc radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE