Obchody 100-lecia powstania polskiej Policji Państwowej

Obchody 100-lecia powstania polskiej Policji Państwowej Fot. UM Radomsko; Powiat Radomszczański

W niedzielę, 14 lipca w centrum Bełchatowa zorganizowano uroczystość z okazji 100. rocznicy utworzenia w Polsce Policji Państwowej. Swoje święto uczcili wspólnie funkcjonariusze z pięciu powiatów: radomszczańskiego, bełchatowskiego, piotrkowskiego, pajęczańskiego i wieluńskiego. Obchody rozpoczęły się mszą świętą, następnie po defiladzie, policjanci z rąk komendanta Wojewódzkiej Policji w Łodzi otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

W międzypowiatowej uroczystości oprócz radomszczańskich policjantów uczestniczyli w niej także parlamentarzyści, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych całego regionu, w tym delegacja władz miasta – prezydent Jarosław Ferenc i Powiatu Radomszczańskiego – starosta Beata Pokora oraz Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Zygma.

Po uroczystej mszy świętej i defiladzie, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, insp. Andrzej Łapiński wręczył funkcjonariuszom z każdej z pięciu komend akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku 46 funkcjonariuszy zostało mianowanych na wyższe stopnie policyjne w poszczególnych korpusach: 1 – w korpusie oficerów młodszych, 17 – w korpusie aspiranckim, 18 – w korpusie podoficerów oraz 10 policjantów w korpusie szeregowych. Dla najmłodszych adeptów w zawodzie było to pierwsze uroczyste mianowanie.

Uroczystościom towarzyszył piknik, podczas którego odbywały się m. in. pokazy sprzętu policyjnego i umiejętności (w tym sprawności fizycznej policjantów) oraz umiejętności psów służbowych. Były też radiowozy i motocykle, a dla najmłodszych przygotowano konkursy na stoiskach profilaktycznych. Powiat Radomszczański, Miasto Radomsko oraz KPP w Radomsku przygotowały wspólne stoisko promocyjne, na którym m. in. można było oglądać policyjny sprzęt i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Więcej o:
100 rocznica polskiej policji państwowej bełchatów policja radomsko komenda policji w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE