O zmianach w budżecie na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego. Więcej pieniędzy na ul. ks. Kościowa

O zmianach w budżecie na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego. Więcej pieniędzy na ul. ks. Kościowa Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Konieczność uchwalenia zmian w tegorocznym budżecie powiatu była powodem zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego.

XXXIX sesja Rady Powiatu odbyła się 9 grudnia w trybie zdalnym. Radni zdecydowali o przesunięciu z rezerw budżetu dodatkowej kwoty 405.810 zł na przebudowę drogi powiatowej - ul. ks. Kościowa w Radomsku.

Dofinansowanie tego zadania (planowanego jako zadanie wieloletnie) jeszcze w tym roku było potrzebne w związku z koniecznością sfinansowania niezbędnych robót dodatkowych, m.in. przy rozbijaniu grubych warstw betonowego podłoża pod modernizowanymi zatokami przystankowymi oraz zdzieraniu grubszych warstw starej nawierzchni, niż to było przewidywane przez projektanta. W związku z tym koszt całej inwestycji wzrośnie do ponad 5 mln zł.

Za przyjęciem uchwały w sprawie proponowanej zmiany głosowało 22 radnych, jeden radny wstrzymał się od głosu. Konsekwencją wprowadzenia tej zmiany w budżecie było podjęcie kolejnej uchwały, tym razem - w sprawie zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Radomszczańskiego na lata 2021 – 2029.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański sesja powiat nadzwyczajna sesja zmiany w budżecie ulica kościowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE