Radomsko, Łódzkie 21.6o Poniedziałek, 21 Października 2019
ważne informacje
  • 14:10 Ocalmy Przemka! Były piłkarz RKS Radomsko potrzebuje pomocy czytaj dalej
  • 14:10 Ostateczne wyniki wyborów dla okręgu nr 10 czytaj dalej

O pracowitych pszczołach w MDK

Kultura i rozrywka
Tomasz Kolmasiak

W ramach warsztatów ekologiczno-artystycznych pt. „Pracowite pszczoły” młodzi radomszczanie dowiedzieli się jak ważną rolę w przyrodzie pełnią owady zapylające kwiaty. Wykonały też domki, w których zamieszkają pożyteczne dla roślin o owady. Zajęcia stanowiły część projektu Łódzkiego Domu Kultury ph. "Kolorowa Lokomotywa - na zielonym szlaku”.

Podczas zajęć dzieci wykonały makiety kwiatów, na których poznawały tajniki procesu zapylania. – Staramy się pokazać skąd pszczoła bierze pyłek kwiatowy oraz to, jak, gdzie i po co go przenosi. Ta część warsztatów niesie ze sobą wartość edukacyjną, poza tym dzieci rozwijają swoje artystyczne umiejętności tworząc modele kwiatów – wyjaśnia Anna Chomczyńska z Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródło” w Łodzi.

Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszyła się część warsztatów poświęcona tworzeniu domków dla owadów. Dużym zdziwieniem dla najmłodszych był fakt, iż w stworzonych przez nie domkach prawdopodobnie zamieszkają pszczoły murarki, które nie żyją w ulach i nie produkują miodu. Są jednak bardzo pożyteczne i wyjątkowo łagodne więc warto, by zamieszkały w naszych ogrodach.

Info: Urząd Miasta w Radomsku

komentarze