O otwarciu kin i teatrów nie możemy o tym myśleć w perspektywie kilku tygodni

O otwarciu kin i teatrów nie możemy o tym myśleć w perspektywie kilku tygodni Fot. pixabay.com

Na razie nie możemy myśleć o otwarciu kin i teatrów w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych - powiedział w poniedziałek 11 maja, w Programie Trzecim Polskiego Radia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Pytany o to, kiedy Polacy będą mogli pójść do teatru, kina lub filharmonii szef resortu kultury Piotr Gliński powiedział: ja bym chciał jutro, ale niestety nie możemy.

- Mamy stan epidemii, mamy poważne jednak problemy związane z sytuacją epidemiczną, nowe ogniska na Śląsku. Mimo że udaje nam się przejść przez ten stan epidemii w miarę, jak to jest możliwe, i relatywnie w porównaniu do innych krajów europejskich, nie najgorzej - ocenił.

Zwrócił uwagę, że sytuacja w Polsce jest wciąż bardzo poważna.

Szef resortu kultury zapewnił, że w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego są w tej chwili przygotowywane kolejne instrukcje dla naszych instytucji kultury.

- Ale same na przykład kina twierdzą, że muszą się przygotowywać bardzo długo do otwarcia, a poza tym takie otwarcie częściowe może po prostu z punktu widzenia biznesowego być nieopłacalne - argumentował.

Gliński wyjaśnił, że udostępnienie publiczności teatrów i kin nastąpi w czwartej fazie znoszenia obostrzeń.

- Na razie nie możemy o tym myśleć w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych. Jakiekolwiek zgromadzenia, które zagrażają rozprzestrzenianiem się epidemii są bardzo niestety niebezpieczne - wyjaśnił.

PAP

Więcej o:
koronawirus koronawirus mdk radomsko kino radomsko mdk kino radomsko kino mdk radomsko repertuar kina mdk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE