O motoryzacji nie tylko na lekcjach

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku działa technikum pojazdów samochodowych. Uczniowie zdobywają wiedzę nie tylko na lekcjach, ale również na zajęciach dodatkowych

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku działa technikum pojazdów samochodowych. Uczniowie zdobywają wiedzę nie tylko na lekcjach, ale również na zajęciach dodatkowych.
Uczestnicy Olimpiady Techniki Samochodowej


Celem takich zajęć jest propagowanie i zaznajamianie uczniów z techniką motoryzacyjną.

Co ciekawe, uczniowie z Koła techniki motoryzacyjnej, co miesiąc rozwiązują testy, które w perspektywie rocznej wyłaniają najlepszych. Zwycięzcom oferowane są wyjścia do miejsc związanych z przemysłem motoryzacyjnym, wycieczki, wyjazdy.

Dzięki rywalizacji odbywającej się w szkole, można wyłonić osoby, które reprezentują technikum w rywalizacji ogólnopolskiej. Co roku najlepsi uczniowie biorą udział w Olimpiadzie Techniki Samochodowej w Warszawie. Podobny charakter mają też Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, w których uczniowie walczą o tytuł "Młodego Mechanika". Uczniów z ZSP nr 1 nie brakuje także na zawodach związanych z ruchem drogowym.

Informacje rozwijające zainteresowania samochodowe uczniów publikowane są także w szkolnej gazetce "SuperMechanik". Osobą odpowiedzialną za rozwijanie dodatkowych zainteresowań uczniów w tym zakresie jest mgr inż. Daniel Dzieniarz, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Więcej o:
technika samochodowa technikum pojazdów samochodowych zsp nr 1 w radomsku mechanik samochód
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE