„O matmo!”. Do obejrzenia interaktywna wystawa w PSP nr 10 w Radomsku

„O matmo!”. Do obejrzenia interaktywna wystawa w PSP nr 10 w Radomsku Fot. CEN

Nowa, mobilna i interaktywna wystawa pod nazwą „O matmo!”, którą zaprojektowano i wykonano w Centrum Nauki Kopernik pozwala dzieciakom na naukę poprzez zabawę. Przez dwa dni 20 i 21 kwietnia wystawa „O matmo!” będzie gościła w PSP nr 10 w Radomsku. W tych dniach uczniowie tej placówki, którzy odwiedzą wystawę będą mogli korzystać nieodpłatnie z interaktywnych eksponatów, eksperymentować z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, zadawać pytania i sprawdzać się nie tylko w działaniach matematycznych.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Radomsku jako jedni z pierwszych przetestują najnowszą mobilną wystawę Centrum Nauki Kopernik „O matmo!”.

Przez dwa dni będą mogli osobiście się przekonać, jak piękne formy potrafią przyjąć matematyczne reguły i jak zaskakująca bywa obecność matematyki w otaczającym nas świecie. Za sprawą nowoczesnych, efektownych i interaktywnych eksponatów sprawdzą, na czym polega spacer z funkcją, co to jest szyfr Cezara, czy istnieje idealna asymetria oraz co wspólnego mają sznurkografy ze współczesnymi wyszukiwarkami internetowymi. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa „O matmo!”, została zaprojektowana i zrealizowana przez interdyscyplinarny zespół specjalistów z Centrum Nauki Kopernik. Tworzyli ją matematycy, fizycy, projektanci, inżynierowie, konstruktorzy, elektronicy i laboranci, stolarze i tokarze. Wszyscy pracowali nad tym, by pokazać, że matematyka to nie tylko liczby, ale także fascynująca przygoda, która potrafi zachwycać, zaciekawiać, bawić i wciągać. 

Gimnastyka umysłu i dobra zabawa w jednym

Wizyta na wystawie „O matmo!” to samodzielne eksperymentowanie, które pozwala zrozumieć sens i logikę podstawowych działań matematycznych, poznać je i polubić. Wprawiając w ruch obrotowe figury, można zobaczyć, jak powstają bryły. Matematyczne łamigłówki są okazją do treningu wyobraźni przestrzennej, kojarzenia faktów i abstrakcyjnego myślenia.  Dobra zabawa jest tu gwarantowana.

Wystawa to najnowszy projekt programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Więcej o:
o matmo centrum nauki kopernik psp psp nr 10 psp nr 10 radomsko wystawa wystawa radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE