O losach budynku po byłej szkole w Suchej Wsi zdecydują mieszkańcy

O losach budynku po byłej szkole w Suchej Wsi zdecydują mieszkańcy Fot. Urząd Miasta w Radomsku

Przez wiele lat uczyły się w nim dzieci. Mało tego, budynek po byłej szkole podstawowej w dzielnicy Radomska – Sucha Wieś został wybudowany w latach 50. ubiegłego wieku przez lokalnych mieszkańców. Od kilku lat obiekt niszczeje. Zasadnym zatem jest postawienie pytania: wyburzyć obiekt, czy go remontować po to, by dalej służył lokalnej społeczności.

Budynek przy ulicy Siemiradzkiego w Suchej Wsi (dzielnica Radomska) został wybudowany w latach 50. ubiegłego stulecia siłami lokalnych mieszkańców. Powstała w nim szkoła. W latach 90. ubiegłego wieku placówka została wygaszona. Obiekt przeszedł pod zarząd Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Radomsku. Miejska spółka wygospodarowała w nim cztery lokale mieszkalne. Obecnie dwa z nich są zamieszkałe. Stan budynku pozostawia jednak wiele do życzenia.

- Budynek znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Trzeba by włożyć w niego bardzo duże środki, by go wyremontować. Ewentualnie trzeba by go wyburzyć – podkreśla prezydent Jarosław Ferenc.

W sprawie pojawia się iskierka nadziei. Mianowicie, zdaniem prezydenta Radomska o przeznaczeniu budynku po byłej szkole przy ul. Siemiradzkiego w Radomsku oraz okalającego go terenu powinni zadecydować mieszkańcy dzielnicy Sucha Wieś.

- Chcemy przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami Suchej Wsi, zapytać o to jaką rolę ma pełnić ten budynek. Czy powinny znajdować się w nim mieszkania socjalne, czy należy go wyburzyć, a działkę przeznaczyć na inne cele. Na przykład jako działkę pod realizację projektów z Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego – mówił podczas konferencji prezydent Jarosław Ferenc.

Jaki los spotka budynek po byłej szkole w dzielnicy Radomska – Sucha Wieś i teren znajdujący się wokół niej? Czas pokaże. Tym bardziej, że w sprawę zaangażowali się radni miejscy: Radosław Rączkowski i Łukasz Więcek. Rączkowski zgodnie z zapowiedzią osobiście zamierza porozmawiać z mieszkańcami o przyszłości tego terenu. Więcek proponuje natomiast, aby w budynku powstała świetlica strażacka.

Propozycje lokalnych władz, propozycjami. Ostateczną decyzję, co stanie się z budynkiem po szkole i terenem wokół niej podejmą mieszkańcy dzielnicy Sucha Wieś.

Więcej o:
radomsko sucha wieś ulica siemiradzkiego budynek konsultacje
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE