O długopisach ekologicznych słów kilka!

O długopisach ekologicznych słów kilka!

Zrównoważony rozwój, idee ekologiczne, zielony ład – w społeczeństwie rośnie świadomość ekologiczna, która wpływa zarówno na zmianę nawyków wielu osób, jak i na odświeżony sposób funkcjonowania wielu firm, również w świecie marketingu… Doskonałym przykładem jest duże zainteresowanie długopisami biodegradowalnymi, których użycie sprzyja ratowaniu naszej planety! Co warto wiedzieć o takich designerskich gadżetach reklamowych i narzędziach do pisania?

Z czego produkowane są długopisy biodegradowalne?

Jak sama nazwa wskazuje, długopisy ekologiczne wykonane są z tworzyw biodegradowalnych. Takie materiały kompostowalne szybko rozkładają się w środowisku naturalnym, a także mogą ulec skutecznemu procesowi recyklingu. Ponadto są wykonywane z tanich, ogólnodostępnych budulców. Często są to materiały zaliczane do surowców wtórnych.

Rodzaje długopisów ekologicznych

Rodzajów długopisów biodegradowalnych jest wiele. Można rozróżnić je ze względu na styl, zastosowany mechanizm piszący czy poziom spersonalizowania (długopisy ekologiczne można grawerować i wykonywać na nich nadruki). Przede wszystkim należy jednak zwrócić uwagę na materiał wykonania. Do długopisów ekologicznych zaliczają się:

Długopisy bambusowe

Dużym zainteresowaniem wśród długopisów ekologicznych wyróżniają się długopisy bambusowe, które wykonane są w eleganckim, minimalistycznym stylu japandi – łączy on estetykę japońską ze znanym nam wszystkim stylem skandynawskim. Takie gadżety są lekkie, poręczne i stosunkowo tanie!

Długopisy drewniane

Kolejnym przykładem długopisu ekologicznego jest model wykonany z drewna. Długopisy drewniane produkowane są zarówno z surowca liściastego, jak i iglastego. Często pachną lasem, są bardzo wytrzymałe, a ich użytkownicy kochają je za ich naturalny, surowy wygląd. Warto wiedzieć, że w wielu przypadkach ich obudowy powstają z ubytków tartacznych!

Długopisy papierowe

Ciekawym przykładem długopisu ekologicznego jest model wykonany ze specjalnie zrolowanego papieru. Mowa oczywiście o biodegradowalnych długopisach papierowych, które wbrew mylnym przekonaniu nie ulegają szybkiemu zniszczeniu po kontakcie z wodą. Takie narzędzia do pisania są proste, tanie i mogą być barwione.

Długopis biodegradowalny – skuteczna lekcja dla dzieci!

Zakup długopisów biodegradowalnych do szkoły, przedszkola czy szkółki językowej to doskonały pomysł i świetna lekcja dla dzieci. Wiele ośrodków edukacyjnych zamawia dla uczniów i nauczycieli właśnie takie narzędzia do pisania promując ekologiczne idee. Długopisy biodegradowalne często znajdują się w paczkach upominkowych dla najlepszych żaków i zwycięzców różnych konkursów.

Przemyślany gadżet reklamowy, czyli długopis ekologiczny w Twojej firmie

Wiele firm wdraża w swój biznes idee ekologiczne i zasady zrównoważonego rozwoju, zwracając uwagę nawet na tak drobne elementy, jak stosowanie ekologicznych materiałów biurowych. Inne kierują się ku naturze z czysto wizerunkowych pobudek, reklamując się jako przedsiębiorstwa przyjazne naturze. Nic więcej zatem dziwnego w tym, że to właśnie wiele firm – a także instytucji publicznych – zamawia w dużych ilościach właśnie długopisy ekologiczne, tworząc z nich gadżety reklamowe. Z pewnością nie przejdą one bez zauważenia podczas targów wystawienniczych czy po wręczeniu ich klientowi w ramach upominku.

Pamiętać jednak należy o tym, by ekologiczny długopis reklamowy na prezent był spersonalizowany – najlepiej by na jego obudowie widniało logo marki oraz jej dane kontaktowe!

Gdzie tanio kupić długopis bambusowy lub drewniany?

Jeśli szukasz miejsca, w którym tanio kupisz w dowolnej ilości – również w ramach zamówień hurtowych – biodegradowalne długopisy ekologiczne, koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego długopisy24.pl. Firma ta sprzedaje wiele różnorodnych modeli, a przy tym oferuje znakowanie – personalizacja długopisu może odbyć się metodą grawerunku, sitodruku na okrągło czy tampondruku.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE