O czym powinieneś wiedzieć przed remontem

O czym powinieneś wiedzieć przed remontem

Remontujący są kluczowymi sojusznikami w twoim dążeniu do ulepszenia domu. Niewielu właścicieli domów ma czas, doświadczenie lub możliwości, by zrobić to wszystko samemu. To właśnie tutaj wkracza ekipa remontowa: organizuje przebudowę domu i doprowadza ją do pomyślnego zakończenia.

Większość wykonawców przebudowy jest uczciwa, kompetentna i dyplomatyczna - i czują, że proces ten można by usprawnić, gdyby klienci wiedzieli kilka ważnych rzeczy przed podpisaniem umowy.

Nie lubią ponownie wykorzystywać twoich starych rzeczy

Uwielbiasz te sękate sosnowe szafki kuchenne z 1952 roku. Prosisz wykonawcę, aby je ściągnął, odnowił i ponownie wykorzystał podczas przebudowy. Jednym z problemów ze starymi rzeczami, a w szczególności z szafkami, jest to, że mogą wytrzymać na miejscu, ale rozpadają się po wyjęciu. Stare rzeczy mają taką tendencję. Drewnianej podłogi nie da się łatwo zdjąć i wykorzystać ponownie. Stare okna wyglądają świetnie, ale na dłuższą metę są niepraktyczne, zarówno z punktu widzenia energii, jak i funkcjonalności.

Nie starają się przysporzyć sobie dodatkowej pracy

Podejrzliwi właściciele domów są czasem przekonani, że wykonawcy zaniżają ceny projektów przebudowy, a po podpisaniu umowy planują dołożyć do projektu dodatkowe zadania. Wykonawcy chcieliby mieć wszystkie planowane prace wyszczególnione w umowie. Ponieważ nie jest to świat idealny - ściany okazują się kruche, kiedy wydawało się, że są solidne, fundamenty gorsze niż oczekiwano itd. Zmian nie należy się obawiać, są one częścią normalnej działalności przy przebudowie domu.

Bądź konkretny i nie bój się wymagać

Czy czujesz, że jesteś uciążliwy, przekazując wykonawcy jasne i dokładne informacje? Czy boisz się dopisać do listy rzeczy do zrobienia, która pojawia się na końcu projektu, wyszczególniając pozostałe do zrobienia rzeczy?

Nie bój się mówić prawdy. Żaden wykonawca nie lubi, kiedy klient jest niegrzeczny, ale wykonawca chce załatwić swoje sprawy teraz, na długo przed zakończeniem projektu. Więcej odnośnie remontów jak i ofert zakupu nieruchomości w serwisie www.ogloszenia24m.pl

Chcą, żebyś wyszedł z domu

Wykonawca przebudowuje całe pierwsze piętro. Na pewno możesz mieszkać na drugim piętrze. Czy nie po to wynaleziono płyty grzewcze i mikrofalówki? Czy na blacie w łazience nie ma miejsca na mikrofalówkę?

To prawda, to twój dom i wykonawca nie każe ci opuścić własnego domu. Ale w przypadku dużych projektów najlepiej dla wszystkich będzie, jeśli nie będziesz wchodził w drogę. To kwestia bezpieczeństwa i przestrzeni. Im dalej możesz się oddalić, tym lepiej.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE