O czym pamiętać, inwestując w halę magazynową na wynajem?

O czym pamiętać, inwestując w halę magazynową na wynajem?

Hale magazynowe pomagają w efektywnej dystrybucji towarów. Zainteresowanie profesjonalnymi magazynami rośnie z roku na rok. Przydają się one zarówno właścicielom sklepów i producentom, jak i przedsiębiorcom, którzy chcą podnajmować przestrzeń osobom prywatnym. Z tego względu budowa hal magazynowych jest obecnie jednym z lepszych sposobów na inwestycję.

Aby wynajem hali magazynowej nie sprawiał Ci problemów, warto przewidzieć pewne trudności z wyprzedzeniem. Poświęć chwilę na lekturę i zaplanuj swoją halę tak, by czerpać z niej w przyszłości jak największe korzyści.

Dobrze zastanów się nad lokalizacją swojego magazynu

Jeśli masz do dyspozycji hale przemysłowe, które chcesz jedynie poddać adaptacji, na lokalizację nie masz już najmniejszego wpływu. Jednak jeśli chcesz postawić nowoczesne hale stalowe i dopiero rozważasz zakup odpowiednich gruntów, dobrze przemyśl swoją decyzję.

Działka pod inwestycję musi spełniać określone wymagania. Dlatego koniecznie sprawdź jej stan prawny, zanim zdecydujesz się na zakup. Wiele informacji wyciągniesz z miejscowego planu zagospodarowania. W ten sposób upewnisz się, że nie będzie później problemów z pozwoleniem na budowę. Już na tym etapie rozważ też, komu chcesz wynajmować halę. Najwięcej możliwości będą mieć zawsze właściciele hal w miastach lub w ich bezpośrednim pobliżu.

Postaw na hale magazynowe na miarę XXI wieku. Wykorzystaj energię odnawialną

Aby zmaksymalizować przyszłe zyski z wynajmu, warto inwestować w rozwiązania ekologiczne. Są one nie tylko dobre dla środowiska, ale także przyjazne dla kieszeni inwestora. Panele fotowoltaiczne zapewnią Ci tani prąd, nie generując przy tym hałasu. Na ich montaż często można dostać dotacje, co sprawia, że jest to obecnie jedno z najbardziej opłacalnych źródeł prądu na rynku.

Co ważne, koszty instalacji paneli fotowoltaicznych na lub przy hali zwracają się bardzo szybko. Kiedy odzyskasz pieniądze wpłacone na inwestycję, będą one generować dochód przez wiele lat.

Wynajem hali magazynowej będzie prosty, jeśli zadbasz o odpowiednią konstrukcję

Hale magazynowe to obiekty o sporym metrażu. Zapewne odruchowo w pierwszej kolejności myślisz o wynajęciu ich dużej firmie. Nie musisz jednak ograniczać swoich przyszłych możliwości i godzić się na każdą stawkę za wynajem, nawet jeśli nie będzie korzystna.
Konstrukcje stalowe mają jedną podstawową zaletę. Bardzo łatwo można je przekształcić, zapewniając podział dostępnej przestrzeni. Dzięki temu będzie można wybierać pomiędzy wynajmem całkowitym i częściowym, zapewniając niezależność nawet kilku najemcom.

Do budowy hal magazynowych zatrudnij generalnego wykonawcę

Projektowanie i stawianie hal magazynowych to ogromna odpowiedzialność. Decydując się na współpracę z różnymi podwykonawcami, nieuchronnie weźmiesz na siebie zadanie dogadywania i godzenia poszczególnych ekip. Zamiast tego budowę hali możesz powierzyć generalnemu wykonawcy. W takim wypadku Twoja rola sprowadzi się do przedstawienia swoich potrzeb, planów i wymagań związanych z inwestycją.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE