Radomsko, Łódzkie -2.2o Sobota, 23 Lutego 2019
Autopromocja reklama

Numer alarmowy 997 będzie przeniesiony do CPR

Alert 112
Jacek Paszewski

Do końca 2018 roku w całej Polsce nastąpi przejęcie odbioru numeru alarmowego 997 przez Centra Powiadamiania Ratunkowego.

Włączanie numeru alarmowego 997 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego na terenie województwa łódzkiego będzie trwał od 22 do 29 listopada.

Numer 997 nadal będzie działał zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Zmiana powinna przejść praktycznie niezauważalnie dla osób zgłaszających zdarzenie. Mieszkaniec powiatu radomszczańskiego dzwoniąc pod numer alarmowy 997 po 29 listopada br. dodzwoni się do CPR w Łodzi a nie jak dotychczas do Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. Zalety jakie przyniesienie przełączenie numeru 997 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego to między innymi również: odciążenie dyspozytorów Policji, skrócenie czasu oczekiwania na odebranie połączenia oraz ujednolicenie sposobu obsługi zgłoszeń kierowanych na numery alarmowe.

Przejęcie obsługi zgłoszeń z numeru alarmowego 997 przez operatorów Centrów Powiadamiania Ratunkowego spowoduje także odciążenie dyspozytorów służb ratunkowych. Dyspozytorzy z Policji będą otrzymywali z CPR tylko te zgłoszenia alarmowe, w których zagrożone jest życie, zdrowie, mienie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

komentarze