NSZZ "Solidarność" Radomsko na manifestacji pod Sejmem RP

W dniu 30 marca odbyła się ogólnopolska pikieta pod Sejmem RP dotycząca referendum ws. wydłużenia wieku emerytalnego zorganizowana przez NSZZ "Solidarność"

W dniu 30 marca odbyła się ogólnopolska pikieta pod Sejmem RP dotycząca  referendum ws. wydłużenia wieku emerytalnego zorganizowana przez NSZZ "Solidarność" pod hasłem "TAK dla referendum - NIE dla pracy aż  do śmierci".

 

Pikietę "S" wpierało również OPZZ i Forum Związków Zawodowych. Kilkadziesiąt tysięcy związkowców wyrażało swoje  niezadowolenie z ignorowania przez rząd Donalda Tuska opinii społeczeństwa  dotyczącej przeprowadzenia referendum w sprawie wieku emerytalnego. Na manifestacji nie zabrakło przedstawicieli NSZZ "Solidarność"  Podregion Radomsko, którzy brali czynny udział w tej akcji. Łacznie do Warszawy wybrało się 40 osób. Manifestacja była  głośna, ale w miarę spokojna, do zgromadzonych związkowców przemawiali między innymi Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda oraz Prezes PIS Jarosław Kaczyński. Niestety w wyniku głosowania Sejm odrzucił wniosek NSZZ "Solidarność" o referendum emerytalne.

 

Przypomnnijmy. W głosowaniu w sprawie  referendum 180 posłów było za, 233 przeciw i 42 wstrzymało się od głosu.  Przeciw opowiadali się posłowie PO i PSL. Za był PIS, Solidarna Polska i SLD.  Ruch Palikota wstrzymał się od głosu.

Więcej o:
solidarność solidarność radomsko pikiweta warszawa jysk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE