Nowy zestaw endoskopowy w Szpitalu Powiatowym w Radomsku

Nowy zestaw endoskopowy w Szpitalu Powiatowym w Radomsku Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Zestaw do videoendoskopii wysokiej rozdzielczości (HDTV) Evis Exera III serii 190 firmy Olympus trafił do Pracowni Endoskopii Szpitala Powiatowego w Radomsku. Jest to najwyższej klasy sprzęt endoskopowy dostępny aktualnie na rynku.

W ramach zadania współfinansowanego ze środków Powiatu Radomszczańskiego zakupiono ultranowoczesny zestaw endoskopowy marki Olympus, złożony z wideo - gastro- i kolonoskopu, który będzie wykorzystywany w diagnostyce schorzeń przewodu pokarmowego.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii optycznych urządzenie to znacznie zwiększy możliwość wykrywania najmniejszych zmian w górnym i dolnym odcinku przewodu pokarmowego, co będzie skutkowało wczesnym wychwyceniem nieprawidłowości i ich dalszym leczeniem.

- Zestaw endoskopowy, wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, posiada szereg nowych funkcji, takich jak: NBI, RDI, TXI - dzięki którym nadzwyczajnie wyostrza się widoczność tkanek podejrzanych o obecność zmian złośliwych, patologicznie unaczynionych, pozwalając jednocześnie operatorowi na lepszą ocenę źródła krwawienia. Zakupione endoskopy charakteryzuje mniejsza średnica części roboczej, nowoczesna technologia regulacji sztywności, która ułatwia dostosowywanie endoskopu do niepowtarzalnej budowy anatomicznej pacjenta, w związku z czym badanie jest bardziej przyjazne pacjentowi, redukuje dyskomfort bez uszczerbku na wydajności oraz jakości uzyskanego obrazu – czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Całkowity koszt zakupu zestawu endoskopowego wyniósł 542 855,31 zł z czego 200 000,00 zł stanowiła dotacja ze środków Powiatu Radomszczańskiego. Pozostała kwota została sfinansowana z budżetu szpitala.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko endoskop nowy endoskop
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE