Nowy sprzęt w pracowni samochodowej ZSP 1 w Radomsku

Nowy sprzęt w pracowni samochodowej ZSP 1 w Radomsku Fot. ZSP 1 w Radomsku

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku realizuje projekt, dzięki któremu udało się zakupić nowe wyposażenie pracowni samochodowej.

Pracownia samochodowa, w której odbywają się zajęcia praktyczne uczniów kształcących się w zawodach: elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz technik pojazdów samochodowych, została doposażona w specjalistyczny sprzęt.

Zaplecze techniczne wzbogaciło się w ściskacz do sprężyn zawieszenia (kolumna McPhersona) oraz urządzenie do kontroli i ustawienia świateł samochodowych. Tego typu urządzenia są niezastąpione w warsztacie samochodowym, ponieważ ich wykorzystywanie wpływa pozytywnie, przede wszystkim na bezpieczeństwo czynne pojazdów samochodowych, poruszających się w codziennym ruchu ulicznym. Układ zawieszenia i oświetlenie są zawsze kontrolowane podczas okresowych przeglądów diagnostycznych naszych samochodów.

Zakupiony sprzęt posłuży w zdobywaniu oraz poszerzaniu wiedzy i umiejętności praktycznych uczniów, które mają niebagatelny wpływ podczas poszukiwań miejsc pracy w przemyśle motoryzacyjnym.

Doposażenie pracowni było możliwe, dzięki wsparciu Unii Europejskiej, która sfinansowała zadanie w ramach projektu „Wsparcie uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku”.

Więcej o:
radomsko zsp1 radomsko mechanik radomsko nowy sprzęt pracownia samochodowa projekt dofinansowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE