Nowy rozdział współpracy Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego

Urząd Miasta Radomsko i Starostwo Powiatowe w Radomsku rozpoczynają nowy rozdział swojej współpracy

Urząd Miasta Radomsko i Starostwo Powiatowe w Radomsku rozpoczynają nowy rozdział swojej współpracy. 

źródło: um radomsko

Mocne zdeklarowanie obu stron do wspólnego działania padły z ust prezydenta Radomska Jarosława Ferenca oraz starosty Andrzeja Pluteckiego podczas konferencji prasowej, która miała miejsce 26 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej, Starowiejskiej i Jagiellońskiej.

Jak zaznaczył na spotkaniu z dziennikarzami Ferenc w jego programie wyborczym figurował postulat o zaciśnięciu współpracy ze starostwem w celu realizacji dla miasta ważnych inwestycji. Jedną z nich jest wsparcie przebudowy dróg powiatowych, które biegną przez Radomsko. Dlatego też, chcąc zwiększyć bezpieczeństwo i komfort mieszkańców magistrat chce przeznaczyć spore kwoty na przebudowę dróg będących pod zarządem powiatu. Pomysł ten wymaga jeszcze akceptacji Rady Miejskiej.

W kolejce do realizacji jest przebudowa ul. Targowej, która opiewa na kwotę 877 tys. złotych. Miasto na tę inwestycję ma przeznaczyć 100 tys. złotych.

Kolejne zadanie to przebudowa ulicy Sanickiej wraz z budową chodnika o wartości ponad 700 tys. złotych przy  czym miasto ma dołożyć 100 tys. złotych.

Na przebudowę czeka także odcinek ul. Piłsudskiego. Koszt jego przebudowy to kwota 250 tys. złotych przy wsparciu ze strony miasta kwotą 50 tys. złotych.

Starostwo Powiatowe w Radomsku przygotowuje się także do przebudowy ul. Jagiellońskiej do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego. Prezydent Jarosław Ferenc zadeklarował pomoc finansową w wysokości 600 tys. złotych z przeznaczeniem właśnie na tę inwestycję.

Konferencja odbyła się nie bez przypadku na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej, Starowiejskiej i Jagiellońskiej, gdyż jeszcze w tym roku mają ruszyć projekty nad przebudową tego miejsca. Samorządowcy chcą, aby radomszczanie w tym miejscu poruszali się po bezpiecznym rondzie. Ta modernizacja ma być zrealizowana wspólnymi siłami magistratu i władz powiatowych. Obecnie powiat na wykonanie dokumentacji technicznej przeznaczył 40 tys. złotych

Miasto Radomsko natomiast  z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych z pomocą starostwa przygotowuje projekty pod modernizację Starej Drogi oraz ul. św. Rozalii i Kraszewskiego. Również zostanie wsparte wykonanie termoizolacji na Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 4.

Na dzisiejszej konferencji byli również obecni Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Ciecióra, wicestarosta Robert Zakrzewski oraz wiceprezydent Jacek Belka. 

Więcej o:
urząd miasta radomsko ferenc starostwo powiatowe w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE